23.11.2017

Ve středu 22.11.2017 byla většina jednotky proškolena na vyproštění osob z výtahu , který je v nově otevřeném zdravotním středisku v Českém Dubě.  Proškolit nás přijel technik

more...

20.11.2017

 Uvolňování dobrovolných hasičů ze zaměstnbání při výjezdu jednotky, školení jednotky , nebo při  nařízeném cvičení jednotky má oporu v zákoníku práce. Konkrétně §

more...

02.11.2017

SDH Český Dub pořádá 5. listopadu tzv. "braňák" pro mladé hasiče. Sponzoři této soutěže jsou UHELNÉ SKLADY PETR HORA - STARÝ DUB KUPEC & SYN s.r.o. PRODEJNA UNIKOM (

more...

03.10.2017

Stanice HZS Libereckého kraje otevřou dveře malým i velkým návštěvníkům Navštivně některou ze stanic HZS Libereckého kraje 13. října 2017 - viz klikněte na nadpis

28.09.2017

 FOTOGALERIE Z OSLAV Čestná uznání SDH Český Dub      

more...

Fires  RSS

DN OA se zraněním - Hodky

Pá 21.října 2016 12:50 - 14:00

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu vozidly TA FORD Ranger a CAS 32 k DN jednoho osobního vozidlo, které vyjelo mimo komunikaci a narazilo do stromů .  Při nehodě byly zraněné celkem tři osoby, které cestovaly ve vozidle. Jednotka byla na místě jako první . Ihned po příjezdu zabezpečila místo nehody, provedla protipožární opatření u nabouraného vozidla a jeho zabezpečení proti pohybu. Dále jednotlka poskytla první předlékařskou pomoc zraněným osobám až do příjezdu zdravotní záchranné služby z Liberce. Ta si pak vzala zraněné osoby do své péče. Jednotka prováděla odklánění provozu na objízdnou trasu, až do příjezdu dopravní policie. Potom bylo místo předáno policii a jednotka se vrátila zpět na základnu. Na místo se dostavila i jednotka HZS Liberec. Po dohodě s VZ byla ponechána jako záloha .

FOTO

TP odstranění nebezp. stavu. strom na komunikaci Vlčetín

Út 4.října 2016 09:07 - 09:50

 Jednotka vyjela s CAS 32 k odstranění spadlého stromu na komunikaci u Vlčetína. Při příjezdu už na místě zasahovali hasiči z Bílé. Proto se velitel jednotky dohodl s velitelem zásahu a hasiči Český Dub se vrátili na základnu.

TP Likvidace obtížného hmyzu

St 21.září 2016 15:15 - 17:30

  Jerdnotka vyjela  vozidlem DA FORD Transit na likvidaci obtížného bodavého hmyzu na Bílou č.p. 61. Likvidaci provedla jednotka pomocí sprejů a vysavače na půdě objektu.

TP Likvidace obtížného hmyzu

Pá 16.září 2016 07:21 - 08:40

 Jednotka vyjela s vozidlem DA Ford Transit k likvidaci obtížného hmyzu do Malého Dubu č.p. 9, Vosy ohrožovaly obyvatele domu se  sníženou schopností pohybu. Jednotka vosy pomocí sprejů proti bodavému hmyzu a vysavače zlikvidovala.  Zásah probýhal z nastavovacího žebříku, protože báň se nacházela až ve štítu domu cca 9m vysoko. Potom se vrátila zpět na svou základnu

DN motorkáře se zraněním,Český Dub

Ne 4.září 2016 14:23 - 15:08

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu vozidly VEA a CAS 32 k DN motorkáře v ulici Říd.uč.Škody . Jendotka přijela na místo jako první a provedla zabezpečení místa nehody( byla zcela uzavřena komunikace v obou směrech .  Dále jednotka prováděla první předlékařskou pomoc zraněnému motorkáři až do příjezdu resp. příletu letecké záchranné služby. Poté pomáhala jednotka s ošetřováním a následným transportem zraněné osoby do vrtulníku LZS. Během poskytování první pomoci jednotka ještě zasypala menší množství uniklého oleje na komunikaci. Po příjezdu dopravní policie ČR, bylo místo předáno a jednotka se vrátila na základnu.

FOTO

TP Likvidace obtížného hmyzu

Čt 1.září 2016 09:55 - 10:56

 Jednotka vyjela  s vozidlem CAS 32 na žádost ředitelky mateřské školy do ulice Starý Zámek, kde na budově  mateřské školy byla vosí báň a letající vosy ohrožovaly děti ve školce. Jednotka provedla odstranění báně pomocí vysavače na hmyz a sprejů. Zásah byl prováděn z nastavovacího žebříku, protože báň byla ve výšce cca 6m. 

FOTO

TP odstranění nebezp. stavu. Strom na komunikaci Libič

Po 29.srpna 2016 19:45 - 20:45

 Jednotka vyjela s CAS 32 k odstranění stromu spadlého na komunikaci v Libiči. Odstranění provedla pomocí motorové pily , zprůjezdnila komunikaci a pak se vrátila zpět na základnu. 

DN osobního auta a motorkáře

Ne 28.srpna 2016 14:00 - 15:50

 Jednotka vyjela s CAS 32 a VEA k DN osobního auta a motorkáře do Loukoviček. Při příjezdu byla n amístě už zdravotní záchranná služba a měla v péči jednu zraněnou osobu. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární opatření  a provedla zasypání uniklých provozních náplní vozidel sorbentem. Dále prováděla řízení provozu na komunikaci až do příjezdu dopravní policie. Potom bylo místo předáno policii a jednotka se vrátila na základnu.

Dopravní nehoda

Ne 28.srpna 2016 14:00 - 15:30

Jednotka vyjela k dopravní nehodě automobilu a motorky.  Motorkáři byla poskytnuta první pomoc a následně byl předán do péče záchranné služby.  Hasiči na místě provedli protipožární zabezpečení a nakonec pomohli motorku dát mimo komunikaci.

FOTO

Požár osobního automobilu

Pá 26.srpna 2016 18:58 - 20:20

Jednotka vyjela do obce Vlčetín k požáru osobního automobilu.

FOTO

TP Likvidace obtížného hmyzu

Út 23.srpna 2016 18:00 - 19:40

 Jednotka likvidovala obtížný bodavý hmyz  na Hradčanech v č.p. 15.  Hmyz ohrožoval obyvatele domu. Velká báń byla objevena na půdě domu. Jednotka provedla likvidaci pomocí sprejů a  vysavače na hmyz . Potom se vrátila zpět na základnu

DN nákl.auta bez zranění

Pá 12.srpna 2016 12:28 - 14:35

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu do Modlibohova k DN nákladního auta. Náklaďák při průjezdu po nově asfaltované silnici najel na krajnici, která se s ním utrhla a hrozilo převrácení. Jednotka zabezpečila místo nehody a po příjezdu jednotky HZS byla povolána specialní vyprošťovací technika, ketrá vozidlo vyprostila zpět na silnici. Jednotky se potom vrátily zpět na své základny.

TP otevření uzavřených prostor

Po 8.srpna 2016 16:35 - 17:20

 Jednotka vyjela na otevření zabouchnutých dveří  bytu v paneláku na Mírovém Sídlišti č.p. 77. Majitelka si zabouchla dveře a klíče měla uvnitř bytu. Jednotka provedla otevření bytu pomocí spec. nářadí a provedla kontrolu bytu. V bytě byl zapnutý el.sporák s jídlem. Naštěstí bylo vše v pořádku a jednotka se mohla vrátit během chvilky na základnu.

TP,Likvidace obtížného hmyzu,Č.Dub,Svobody 82/IV

Čt 4.srpna 2016 17:03 - 18:00

Jednotka vyjela s Ford Ranger do ulice Svobody ke garážím u č.p. 82 (bývalý  ČEZ ), kde v jedné garáži ohrožoval majitelku obtížný bodavý hmyz. Jednotka provedla pomocí chemického postřiku likvidaci. Při tom musela rozebrat cca 30x30cm stropního obkladu. 

TP, spolupráce se složkami IZS, vyhledání zraněné osoby v lese

Čt 4.srpna 2016 10:45 - 11:50

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu z CAS 32 a CAS 24 do Loukoviček, kde společně s jednotkou HZSLK Liberec, zdravotní záchrannou službou a policií ČR vyhledávala zraněnou osobu v lese. Osobu se podařilo lokalizovat a později najít v lese cca 600m nad rybníkem v Loukovičkách . Jednotky se k osobě dostaly terénním vozem Ford RANGER na cca 50m vzdálenost. Společně ve vozidle jela i záchranářka ze ZZS LK. Sanita zůstala u rybníka v Loukovičkách. Pro sanitní vozidlo nebyl terén průjezdný. Jednotka na místě zjistila, že má osoba zlomenou nohu, proto se nemůže pohybovat.Jednotka provedla zafixování zlomené nohy do dlahy a přenesla zraněnou osobu do terénního vozidla ve kterém ji  transportovala k sanitnímu vozidlu ZZS LK.Pak byla osoba převezena do nemocnice.  K lokalizaci a vyhledání zraněné osoby velmi pozitivně přispělo to, že měla osoba u sebe mobilní telefon a ZZS LK měla na zraněnou osobu kontakt. K vyhledání zraněné osoby nemálo  přispěla i hlídka policie ČR odd. Český Dub. Všem zasahujícím patří velké poděkování. 

TP,Likvidace obtížného hmyzu,Domaslavice č.p.17

Út 2.srpna 2016 18:26 - 20:10

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu z CAS32 na likvidaci obtížného hmyzu do Domaslavic č.p.17, Proseč pod Ještědem. Jednotka provedla na místě pomocí chemického postřiku a vysavače na hmyz odstranění létajícího obtížného hmyzu , který ohrožoval obyvatele domu. Při tom jsme museli odříznout cca 50cm dřevěného obkladu. Po likvidaci se jednotka vrátila na základnu

TP odstranění nebezpečného stavu. Strom v el. vedení. Budíkov

St 27.července 2016 21:06 - 22:40

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s AZ-30 ( automobilový žebřík) k odstranění nebezpečného stavu do obce Budíkov u Všelibic. Bylo tam několik spadlých stromů na elektrickém vedení a zároveň spadlé stromy bránily průjezdu po komunikaci mezi Budíkovem a Všelibicemi. Jednotka na místě zasahovala společně s jednotkou HZS LK -Jablonné v Podještědí, která se na místo dostavila s CAS. Dále byla na místo povolána poruchová služba ČEZ, která provedla odpojení el.vedení od sítě.Jednotky potom společně provedly odřezání stromů z el.vedení a odstranily popadané stromy z komunikacea zprůjezdnily jí. Potom se vrátily zpět na základny.

Požár pole, Radvánice

St 20.července 2016 14:29 - 15:55

 Jednotka dnes vyjela po vyhlášení poplachu s CAS32  k požáru ,,Lesa ,Louky" dle KOPIS HZSLK cca 30m2, do obce Kobyly- Radvánice. Cestou k zásahu se jednotka spojila s jednotkou HZSLK Turnov a protože žádný požár nebyl vidět, tak po dohodě s VZ naše jednotka jela do obce Radvánice přes Vorklebice a jednotka Turnov jela z Kobyl. Při příjezdu do Radvánic naše jednotka zpororovala požár pole(strniště) o rozměrech cca 50x50m. Pomocí radiostanice byl informován VJ HZS Turnov a jednotka zahájila hašení jedním VT proudem. Po likvidaci se jednotky vrátily na své základny.

DN OA na střeše u Bohdánkova

Čt 14.července 2016 20:02 - 23:15

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu k dopravní nehodě osobního auta na silnici č. 278 v zatáčce u Bohdánkova. Po příjezdu na místo, bylo zjištěno, že ve vozidle cestovaly tři osoby. Všechny už byly mimo vozidlo z toho dvě osoby měly lehké zranění. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, protipožární opatření u havarovaného vozidla . Dále jednotka poskytla zraněným osobám předlékařskou pomoc a povolala na místo zdravotní záchrannou službu LK. Po dobu vyšetřování nehody policií ČR jednotka prováděla řízení provozu na komunikaci a po dojezdu odtahové služby pomáhala s odstraněním vozidla z komunikace. Během nakládání vozidla na odtah.službu došlo k úniku provozních náplní havar.vozidla na komunikaci. Jednotka provedla zasypání oleje sorbentem. Po odjezdu odtahovky bylo místo předáno policii a jednotka se vrátila na základnu. Na základnu jsme odvezli i osoby z havar. vozidla, kde jsme jim poskytli zázemí do té doby než  pojišťovna přistavila náhradní vozidlo. . Kolem 23,30hod jsme už byli zase všichni doma  

foto: http://sdh-ceskydub.rajce.idnes.cz/Dopravi_nehoda_14.7.2016_v_Bohdankovske_zatacce/

TP odstranění neb.stavu-spadlý strom na komunikaci,Klamorna

Čt 14.července 2016 14:21 - 15:10

 Jednotka vyjela po dvaceti minutách od návratu z předešlého výjezdu na další zásah. Jednalo se znovu o TP-odstranění nebezpečného stavu. Tentokrát to byl spadlý strom v Klamorně mezi Trávníčkem a křižovatkou do Dehtár. Na místo vyjela CAS 32 a AZ 30 (automobilový žebřík) Po příjezdu na místo, bylo zjištěno, že se jednalo a vyvrácený strom, který částečně zasahoval do komunikace. Jednotka provedla odřezání větví pomocí motorové pily a vrátila se zpět na základnu

<< previous 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 next >>

SDH Český Dub

Sbor dobrovolných hasiči © 2010