11.11.2018

U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu uděluje Hasičský záchranný sbor ČR každoročně medaile a plakety osobnostem uvnitř i vně bezpečnostního sboru. Ceremo

more...

24.07.2018

V případech, kdy nehrozí bezprostřední nebezpečí, hasiči odchyt a likvidaci obtížného hmyzu na soukromých pozemcích, v rodinných domech, chatách, a chalupách neprovádějí.  &

more...

22.06.2018

V pátek 22. 6. 2018 jsme provedli českodubskou hasičskou zbrojnicí žáky ze 2. a 3 . tříd. Nejprve jsme děti rozdělily do skupin a poté je odvedli na příslušné stanoviště. Stanov

more...

09.06.2018

Dne 9.6. proběhlo další školení JSDHO. Jednotka si vyzkoušela stříhat mobilním vyprošťovacím zařízením Lukas, dále proběhl výcvik na střední a těžkou pěnu. Závěrem jednotka pr

more...

24.03.2018

O toma jaká byla 12-á Andersenovská noc se dozvíte více ZDE

Fires  RSS

DN motorkáře se zraněním , silnice na Ještěd , Hoř. Paseky

Po 11.června 2018 19:18 - 20:00

 Naše jednotka tentokrát vyjela s vozidly TA Ford Ranger a CAS 32 T 815 k dopravníé nehodě motorkáře se zraněním  v serpentýnách na silnici mezi Semerinkem a Výpřeží vHořeních Pasekách. Na místo jednotka dorazila až po ZZS LK  a jednotce HZS Liberec.Po dohodě s VZ byla na místě jednotka jako záloha a pak se vrátila zpět na svou základnu. Na místo se dostavila i jednotka SDH Osečná, která se taky po dohodě s VZ vrátila zpět na svou základnu.

FOTO

Požár stodoly- Padouchov 13

Ne 10.června 2018 16:31 - 18:15

 Jednotka vyjela s vozidly CAS 32 T815 a AZ 30 na žádost operačního střediska HZS LK k požáru stodoly u rodinného domu do obce Padouchov. Na místo jsme dorazili společně s jednotkou z Proseče pod Ještědem. Bylo utvořeno dopravní cvedení s rozdělovačem a jeden útočný proud. Průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo o požár ve stodole u rodinného domu pravděpodobně způsobený úderem blesku. Před příjezdem jednotky prováděli hašení sousedi pomocí hasícího přístroje a zahradní hadice. Tím zabránili rozšíření požáru na celou stodolu. Naši hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích, protože prostory uvnitř stodoly byly zcela zakouřené splodinami hoření. Společně s hasiči z Proseče se povedlo vynést a tím i zachránit několik kusů drůbeže. Po lokalizaci a odvětrání prostor jsme jetšě zkontrolovali místo termokamerou , aby se vyloučila púřítomnost skrytých ohnisek. Když byl požár likvidován, tak bylo místo předáno majiteli a jednotky se vrátily zpět na základny. 

FOTO

TP odstr.neb.stavu. Spadlý strom na komunikaci , Hoř. Starý Dub

So 9.června 2018 19:52 - 20:20

Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela k odstranění stromu z komunikace v Hořením Starém Dubu. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jednalo o spadlou větev na komunikaci. Jednotka provedla odstrranění a vrátila se zpět na základnu. Bylo to už podruhé ve Starém Dubu co stačilo , aby oznamovatel vylezl z auta a větev odhodil. Místo toho zbytečně vyjížděli hasiči !!! 

DN motorkáře se zraněním,Hrubý Lesnov

So 2.června 2018 20:07 - 21:10

Ještě jsme neměli uklizené vozidla z předchozího výjezdu a už jsme jeli znovu . Tentokrát se jednalo o dopravní nehodu motorkáře v Hrubém Lesnově na místní komunikaci u bývalého kravína. Na místo společně s námi vyjížděla i Zdravotní záchranná služba z Českého Dubu a Letecká záchranná služba z Liberce protože se jednalo o nehodu se zraněním. Naše jednotka na místo dorazila společně se ZZS LK a prováděla spolupráci při ošetřování zraněné osoby. Po stabilizaci pomohla s transportem zraněného řidiče do vrtulníku  LZS LK. Na místo se dostavila i jednotka HZS Mnichovo Hradiště, která se po dohodě s VZ vrátila zpět na svou základnu. Naše jednotka místo předala Policii ČR a vrátila se taky na svou základnu.

FOTO

DN 1x OA na střeše, silnice III/2787 Český Dub -Bílá

So 2.června 2018 17:40 - 19:59

Druhý výjezd v jednom dni byl k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo na střeše na silnici III/2787 mezi Soboticemi a Bílou. Jednotka vyjela s vozidly TA Ford Ranger a CAS 32 T815. Na místě provedla zajištění místa a protipožární opatření. Společně s naší jednotkou zasahovala jednotka HZS Liberec a Zdravotní záchranná služba. Řidič utrpěl lehké zranění.  Do zdokumentování nehody Policií ČR prováděla naše jednotka řízení provozu  a následně úklid komunikace po dopravní nehodě. Pak se vrátila zpět na základnu.

FOTO

TP Likvidace obtížného hmyzu, Loukovičky 28

So 2.června 2018 07:00 - 08:30

Jednotka vyjela s vozidlem AZ 30 MAN ( žebřík) k likvidaci obtížného hmyzu do Loukoviček č.p. 28. Pomocí sprejů na hmyz a vysavače provedla likvidaci obtížného hmyzu, který ohrožoval obyvatelku domu. 

FOTO 

TP odstr.neb.stavu. Spadlý strom na komunikaci ,Hořen Starý Dub

Pá 1.června 2018 20:56 - 21:30

Sotva jsme uklidili všechny věci po dětském dni, tak naše jednotka vyjížděla s vozidlem TA Ford Ranger k odstranění spadflého stromu z komunikace do lokality Hoření Starý Dub. Na místě jsme provedli odstranění stromu bez použití motorové pily  a zprůjezdnili celou vozovku. Myslím, že to samé mohl provést i řidič, který událost nahlašoval a nemusel k tomu volat hasiče! Poslední dobou to vypadá, že lidi už neumí sami něco řešit. Jednotka se pak vrátila na základnu

FOTO

Požár lesa- Korce u Dubé, okr. Česká Lípa

St 30.května 2018 17:00 - 23:00

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815 k velkému lesnímu požáru do katastru obce Korce u Dubé , okres Česká Lípa. Na místě naše jednotka vystřídala již zasahující hasiče a prováděla hašení . S cisternou jsme prováděli kyvadlovou dopravu vody z cca 4km vzdálené obce Nedamov. Strojník i hasiči si přišli na své, jelikož místo požáru bylo v těžko dostupném terénu. Na základnu jsme se vrátili ve 23 hodin .

FOTO

Únik NL na komunikaci, silnice II/278 před Hodkovicemi

Út 29.května 2018 16:32 - 17:30

 Na výzvu operačního střediska HZS LK naše jednotka vyjela k úniku NL na komunikaci. Na místě bylo zjištěno, že se jednalo o únik oleje z osobního vozidla po technické závadě na motoru. Místo se nacházelo u křižovatky ke Žďárku na silnici II/278 před Hodkovicemi. Jednotkla provedla zasypání oleje sorbentem a místo předala správci komunikace. Potom se vrátila zpět na základnu.

Záchrana osoby z výšky,Paraglidista - Proseč pod Ještědem

Ne 27.května 2018 12:43 - 15:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly TA Ford Ranger a CAS 32 T815 k záchraně spadlého paraglidisty, který zůstal na viset na stromě ve výšce cca 25m . Společně s naší jednotkou zároveň vyjížděla i jednotka SDH Proseč p.J. a jednotka HZS Liberec s lezeckým družstvem. Jednotky nejdříve musely spadlého paraglidistu najít. Ten se nakonec nacházel cca 200m pod startovacím místem pro paraglidisty ,,Rašovka"  Místo leží na hřebenu mezi Hlubockým hřbetem a Rašovským hřbetem na Proseči p.J.. Potom co jsme se dostali k místu byla zahájena záchrana paraglidisty. Lezecké družstvo z Liberce provedlo výstup po stromě pomocí specialních prostředků a následně byla osoba spuštěna na zem. Na místě nebyla potřeba zdravotní záchranná služba , protože nedošlo ke zranění. Celou dobu s námi paraglidista komunikoval. Nakonec se všichni vrátili na své základny.  

Planý poplach - Požár - Knihovna Český Dub

Pá 25.května 2018 08:44 - 00:00

Naší jednotce byl vyhlášený poplach - požár v knihovně ul. Kostelní, Český Dub. Ještě před výjezdem , byla jednotka odvolána, protože se jednalo o planý poplach ( vadné čidlo). 

DN 2x OA bez zraněnní, silnice III/2787 Petrašovice

Čt 24.května 2018 07:59 - 09:15

Jednotka vyjela v ranních hodinách s CAS 32 T815 k dopravní nehodě dvou vozidel do Petrašovic. Při příjezdu se ukázalo, že nehoda byla ještě před Petrašovicemi na silnici III/2787. Naše jednotka provedla zabezpečení místa a protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění pouze unikly provozní náplně s vozidel (olej, nafta atd.) Hasiči provedli zasypání těchto kapalin sorbentem a vrátili se na základnu. Společně s naší jednotkou na místě zasahovala jednotka HZS Liberec. 

FOTO

DN OA a Dodávky se zraněním, Javorník

Po 30.dubna 2018 09:38 - 11:15

 Na čarodejnice ( 30.4.2018) vyjížděla naše jednotka hned dopoledne. A to k dopravní nehodě osobního auta s dodávkou v obci Javorník - Horka. Na místo jsme vyjeli s vozidly TA FORD Ranger a  CAS 32 T 815. Na místě byla naše jednotka jako první složka IZS. Hasiči provedli nejprve zajištění místa . Průzkumem bylo zjištěno, že v obou vozidlech byly celkem tři zraněné osoby. Jednotka poskytla zraněným osobám první předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS LK předala zraněné do péče záchranářů. Bylo provedeno i protipožární opatření u obou vozidel. Na žádost Policie ČR po zdokumentování místa jednotka provedla odtažení vozidel mimo komunikaci a tím ji zprůjezdnila. Pak už jsme se vrátili zpátky na základnu a pokračovali v přípravách na večerní rej čarodejnic 

FOTO

TP- záchreana osoby,otevření bytu v DPS Český Dubbytu

Út 24.dubna 2018 18:46 - 19:15

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly TA FORD Ranger a AZ 30 MAN k záchraně osoby do DPS v Českém Dubu. Po příjezdu na místo jsme společně s pečovatelkou otevřeli byt ve třetím patře, kde byla za dveřmi obyvatelka bytu , která upadla a nemohla se zvednout. Nebyla zraněná, ani si na nic nestěžovala.  Pani jsme pomohli na ,,nohy" a předali ji do péče pečovatelky. Potom jsme se vrátili zpět na základnu.

TP - otevření bytu, tekoucí voda , Mírové Sídliště 73, Č. Dub

Ne 15.dubna 2018 12:14 - 12:45

Jednotka vyjela s vozidly Ford Ranger a CAS 32 k otevření bytu na Mírovém Sídlišti č.p. 73. Z bytu ve třetím patře protekla do bytu ve druhém patře voda a nikdo neotvíral. Bylo podezření, že je majitelka bytu zraněná.  Na výzvu veklitele zásahu majitelka bytu otevřela . byla zjištěna závada na odpadu ze dřezu. Paní byla poučena, místo bylo předáno Policii ČR a naše jednotka se vrátila zpět na základnu

Požár louky - Hrubý Lesnov

Út 10.dubna 2018 15:24 - 17:00

Naše jednootka vyjela už podruhé v jeden den na požár louky. tentokrát do Hrubého Lesnova. K požáru vyjely obě naše cisterny. Foukal silný vítr a byl předpoklad rychlého šíření požáru. Při příjezdu na místě zasahovali místní občani, kteří se snažili požár utlumit pomocí lopat. Naše jednotka požár llokalizovala a později i likvidovala pomocí dvou proudů z CAS. Na místo se dostavila i jednotka HZS Mnichovo Hradiště a místní jednotka SDH Všelibice. Obě byly ponechány na místě po dobu zásahu, jako zálohy. Po likvidaci požáru se všechny jednotky vrátily  na své základny

FOTO

Požár ĺouky , Světlá pod Ještědem

Út 10.dubna 2018 13:16 - 14:15

Tentokrát vyjela jnaše jednotka k požáru louky na Světlou pod Ještědem, kde měla hořet plocha okolo 40 tis m2. Nakonec se ukázalo, že to bylo cca 50 x 50 m. Na místě už zasahovala místní jednotka SDH Rozstání, která měla vše pod kontrolou. Naše jednotka společně s jednotkou HZS Liberec byla na místě jako záloha. Po likvidaci požáru se vrátila zpět na základnu

DN - náraz dodávky do nahnutého stromu nad komunikací, Dehtáry

St 4.dubna 2018 18:03 - 19:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly FORD Ranger a CAS 32 k DN dodávky České Pošty . Řidič narazil nástavbou vozidla do nebezpečně nahnutého stromu nad komunikací. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody a po příjezdu jednotky HZS Liberec pomáhala s odstraněním nebezpečně nakloněného stromu. Místo bylo předáno Policii ČR a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Požár v areálu bývalé Dubeny, Český Dub.

Po 2.dubna 2018 15:27 - 16:10

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815 do areálu bývalé Dubeny k požáru pneumatik. Bylo to jen o par metrů dál než předchozí den , kdy jsme na tom samém místě také likvidovali požár pneumatiky. Tentokrát si dal někdo záležet. Místo jedné pneumatiky už hořely dvě a nějaké další gumy. Velitel zásahu  nechal povolat Policii ČR, protože na místě byly známky cizího zavinění stejně jako u předchozího požáru. Po likvidaci se jednotka vrátila na základnu.

FOTO

Požár v areálu bývalé Dubeny, Český Dub.

Ne 1.dubna 2018 13:46 - 14:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 - T 815  k  požáru v areálu bývalé Dubeny. Po příjezdu na místo , bylo zjištěno, že se jednalo o požár pneumatiky. Jednotka porvedla likvidaci požáru jedním proudem nataženým z CAS. Na místo byla povolána i  Policie ČR.

FOTO

<< previous 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 next >>

SDH Český Dub

Sbor dobrovolných hasiči © 2010