22.03.2020

Důležité informace * od hasičů naleznete ZDE * od Města Český Dub ZDE  

22.03.2020

Mnozí se ptáte, co se u nás tak dlouho děje  v hasičárně se rekonstruuje a buduje A co to bude? Nebojte, brzy se to dozvíte

02.03.2020

Pokud se přeci jen rozhodnete pálit klestí, prosíme o zaregistrování na této webové adrese https://paleni.izscr.cz/ Děkujeme velmi pěkně  

29.02.2020

Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty (např. květináče, zahradní nábytek) které mohou v důsledku větru ohrožova

more...

24.02.2020

Ufoukanou noc prořízl třikrát za noc zvuk sirény na hasičské zbrojnici. Zrovna to se stalo, při poslední tlakové níži, kterou přinesla Julie, terčem kritiky obyvatel bydlících v blí

more...

Fires  RSS

DN - náraz dodávky do nahnutého stromu nad komunikací, Dehtáry

St 4.dubna 2018 18:03 - 19:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly FORD Ranger a CAS 32 k DN dodávky České Pošty . Řidič narazil nástavbou vozidla do nebezpečně nahnutého stromu nad komunikací. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody a po příjezdu jednotky HZS Liberec pomáhala s odstraněním nebezpečně nakloněného stromu. Místo bylo předáno Policii ČR a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Požár v areálu bývalé Dubeny, Český Dub.

Po 2.dubna 2018 15:27 - 16:10

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815 do areálu bývalé Dubeny k požáru pneumatik. Bylo to jen o par metrů dál než předchozí den , kdy jsme na tom samém místě také likvidovali požár pneumatiky. Tentokrát si dal někdo záležet. Místo jedné pneumatiky už hořely dvě a nějaké další gumy. Velitel zásahu  nechal povolat Policii ČR, protože na místě byly známky cizího zavinění stejně jako u předchozího požáru. Po likvidaci se jednotka vrátila na základnu.

FOTO

Požár v areálu bývalé Dubeny, Český Dub.

Ne 1.dubna 2018 13:46 - 14:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 - T 815  k  požáru v areálu bývalé Dubeny. Po příjezdu na místo , bylo zjištěno, že se jednalo o požár pneumatiky. Jednotka porvedla likvidaci požáru jedním proudem nataženým z CAS. Na místo byla povolána i  Policie ČR.

FOTO

DN s vyproštěním zraněné osoby, Bílá - Hradčany

Út 20.března 2018 11:50 - 13:15

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly CAS 32 - T815 a TA FORD Ranger k DN na komunikaci mezi obcemi Bílá a Hradčany.  Nehoda se nacházela na Brouskách na křižovatce k Chvalčovicím. Jednalo se o DN osobního auta , které po smyku na zledovatělé komunikaci narazilo do stromu. Ve vozidle zůstala jedna zraněná osoba, která nemohla ven. Společně s naší jednotkou se na místo dostavila záchranka. Osobu se podařilo vyprostit bez použití vyprošťovacích nástrojů. pak už si ji vzala do péče záchranka. Naše jednotka provedla zajištění vozidla, protipožární opatření. Po příjezdu jednotky HZS Liberec a zdokumentování místa nehody , bylo místo předáno Policii ČR a jednotky se vrátily zpět na své základny.

FOTO

Záchrana osob z ledu, Kopaliště Český Dub

So 3.března 2018 13:12 - 15:00

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly CAS 32- T 815, CAS 24- Š 706  a TA Ford Ranger na koupaliště v Českém Dubu, kde se propadly dvě osoby skrz led do vody. Při příjezdu a provedeném průzkumu, bylo zjištěno, že se jednalo o prověřovací cvičení , které si na nás vymyslel velitel jednotky. Přesto jednotka dál prováděla všechny činnosti, jako kdyby se jednalo o skutečný zásah. Dva osoby  propadlé v ledu do vody se podařilo zachránit . Po ukončení cvičení proběhl výcvik všech zúčastněných členů jednotky.

Poděkování patří figurantům z jednotky SDH Proseč pod Ještědem - Petru Prskavcovi a Lukáši Gušlovi a kameramanovi JIrkovi Prskavcovi, kteří se vžili do rolí jako kdyby jim šlo opravdu o život

Jelikož bylo cvičení opravdu tajné, tak se v průběhu na místě objevil i reporter TV Nova. Když zjistil , že se jednalo o cvičení, tak s některými hasiči natočil rozhovor . Tak jsme se dostali i do večerních zpráv

FOTO

DN 1x OA náraz do stromu, II/278 u Hodkovic n.Mohelkou

St 7.března 2018 09:22 - 11:15

Ve středu vyjela naše jednotka s vozidly CAS 32 T 815 a TA Ford Ranger k dopravní nehodě  na komunikaci II/278 před Hodkovicemi nad Mohelkou. Jednalo se o dopravní nehodu osobního auta , které nabouralo čelně do stromu u silnice. Společně s naší jednotkou na místě zasahovala jednotka HZS Liberec a ZZS LK. Naše jednotka provedla zajištění místa nehody, zasypání sorbentem uniklé provozní náplně, které vytekly z vozidla na komunikaci. Dále jednotka provedla protipožární opatření a řídila kyvadlově provoz. Zraněná osoba byla v péči ZZS LK. Po zdokumentování nehody  jednotka provedla na žádost Policie ČR odstranění vraku z komunikace, aby mohla být zprůjezdněná. Pak už naši hasiči odstranili střepy a plasty, které po nehodě na silnici zůstaly a vrátili se zpátky na základnu.

FOTO

DN- pád traktoru na muže v lese, Březová

So 3.března 2018 14:13 - 15:45

Ani hodinu nebyli hasiči doma z předchozího výjezdu, když byla jednotka vyslána k záchraně osoby  na kterou se převrátil traktor v lese nad Březovou směr Všelibice. Jednotka vyjela dvěma vozidly. CAS 32 T 815 vyjížděla ze základny v Českém Dubě a druhé vozidlo TA Ford Ranger vyjížděl z Loukoviček, kde byla jednotka na výcviku - kácení stromu. Na místo dojela jednotka s TA ve stejnou dobu, kdy přistával vrtulník LZS.
 Jednotka Český Dub pomohla z dovozem zdravotnického materiálu od vrtulníku LZS k místu nehody. Dále provedla zajištění traktoru a přilehlé klády proti dalšímu pohybu a prováděla s LZS resuscitaci zraněné osoby.
Po příjezdu jednotky HZS Liberec si velení zásahu převzal velitel čety a společně s jednotkou Český Dub a jednotkou HZS Mnichovo Hradiště spolupracovali při resuscitaci zraněného. Po ukončení zásahu bylo místo předáno Polici ČR a jednotky se vrátily na své základny.
 

Požár travního porostu, Loukovičky č.p. 29

So 3.března 2018 12:45 - 13:15

Jednotka vyjela z CAS 32 T 815 a TA Ford Ranger po vyhlášení poplachu operačním střediskem HZS LK k požáru louky do Loukoviček u č.p. 29. Po příjezdu na místo, bylo zjištěno, že se jednalo o požár trávy na zahradě u č.p. 29. celková plocha cca 20x20m. Požár se podařilo majitelům domku uhasit před příjezdem jednotky. My už jsme jen provedli kontrolu místa a poučení majitelky o tom za jakých podmínek lze pálit větve. Potom se jednotka vrátila na základnu.

Požár kontejneru , Areál TES Český Dub, Říď.uč.Škody 76

Út 27.února 2018 07:24 - 09:50

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815  k požáru kontejneru objemného odpadu do areálu technických služeb v ul. Řídícího uč. Škody č.p. 76 v Českém Dubu. Po příjezdu na místo byl natažený jeden proud ,,C" a VT proud a hasiči v dýchacích přístrojích začali požár likvidovat. Po příjezdu jednotky HZS Liberec bylo velení předáno. Ve spolupráci s TES byl kontejner odtažený do prostřed areálu a následně vysypán na zem, kde bylo provedeno úplné dohašení. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

FOTO

Požár ubytovny, Hoření Starý Dub č.p.1

St 21.února 2018 19:31 - 21:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu k požáru ubytovny ( 8 bytů). Adresa místa byla operačním střediskem HZS LK určena Modlibohov č.p.1. Jednotka  vyjela  s vozidly CAS 32 T815 a CAS 24 Š 706. Vozidlo CAS 32 dojelo na určenou adresu , ale tam se místo požáru nenacházelo. Prostřednictvím KOPIS bylo místo změněno na Hoření Starý Dub č.p.1. Jednotka se tedy vozidlem CAS 32 vracela do Starého Dubu. Cas 24 dorazilo na  místo společně s jednotkou SDH Rozstání. V době příjezdu jednotky na místo bylo několik  lidi venku z budovy.  Celé první patro bylo zakouřené a zkrz okna bylo vidět menší plameny. Jednotka v IDP začala s průzkumem a prohledávala zakouřené prostory ubytovny . Byla vyvedena jedna osoba, která byla následně předána do péče ZZS LK. Z vozidla JSDH Rozstání byl natažený VT proud ( prováděla jednotka SDH Rozstání). Po příjezdu jednotky HZS Liberec si velení převzal velitel čety HZS Liberec. jednalo se o požár odloženého gauče na chodbě . Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu. 

Společně s naší jednotkou na místě zasahovaly jednotky : HZS Liberec , SDH Rozstání, SDH Osečná, SDH Všelibice.

FOTO

Požár budovy, Rychnovská 422, Hodkovice nad Mohelkou

Čt 8.února 2018 18:23 - 19:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815 k požáru budovy v Hodkovicích v ul Rychnovské č.p. 422. Na místo jsme přijeli jako třetí jednotka po Hodkovicích a Liberci. Podle pokynu velitele zásahu jsme zůstali v záloze na místě. Průzkumem bylo  zjištěno, že se jednalo o požár sazí v komíně. Naše jednotka se pak po dohodě s VZ vrátila zpátky na svou základnu

TP odstranění nebezpečného stavu, Loukovičky 54

Čt 8.února 2018 14:37 - 19:30

Jednotka vyjela na žádost odboru životního prostředí města Český Dub k odstranění nebezpečného stavu do Loukoviček č.e. 54. Byl zde nebezpečně nahnutý strom nad soukromou chatu a přilehlý pozemek a hrozilo reálné nebezpečí pádu stromu. Jednotka na místo vyjížděla celkem třikrát. 8.2. , 10.2. a 20.2.. Z toho dvakrát s vozidlem AZ 30, kdy jsme postupně odřezávali strom od špičky. Při tom jsme využívali  lezeckou techniku a prostředky pro zásah ve výšce. Potřetí už nebylo potřeba AZ. Na místo jsme vyjeli pouze s TA Ford Ranger. Zbylý kmen jsme uvázali za naviják a pak ho pokáceli na zem. Byl to velice namáhavý a nebezpečný zásah. Museli jsme postupovat pomalu a opatrně.

DN 1xOA se zraněním, Vesec-Světlá p.J.

St 7.února 2018 18:56 - 19:55

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815 k dopravní nehodě osobního auta mezi obcemi Vesec a Světlá p.J.  Na místě bylo jedno osobní auto, které se vlivem nehody několikrát přetočilo přes střechu a skončilo o pár desítek metrů dál zpátky na komunikaci. Ve vozidle cestovaly tři osoby z toho jedna byla lehce zraněná. Jednotka poskytla předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS LK ji předala do péče záchranářům .Dál jednotka provedla protipožární opatření.  Z vozidla neunikaly žádné provozní náplně- nehrozilo žádné jiné nebezpečí, proto se jednotka vrátila na základnu. Na místě zůstali dva spolujezdci , kteří počkali na příjezd Policie ČR.. Zároveň s naší jednotkou se na místo dostavila i jednotka HZS Liberec s vozidlem RZA

TP odstr.neb.stavu. Spadlý strom na komunikaci , Modlibohov

Ne 28.ledna 2018 15:15 - 15:51

 Jednotka vyjela z CAS 32 T 815 na žádost operačního střediska HZSLK k odstranění spadlého stromu na komunikaci mezi Modlibohovem a Kotlem. Po dojezdu na místo jednotka strom odřezala a uvolnila komunikaci. Následně se vrátila na základnu. Na místo operační důstojník HZSLK poslal i jednotku z Liberce, která ale byla před příjezdem odvolána, protože jednotka Český Dub už měla událost zlikvidovanou . 

ÚNL do ovzduší, Petrašovice 16 - cítit plyn

Ne 21.ledna 2018 04:14 - 05:15

Naše jednotka vyjela po vyhlášení poplachu do Petrašovic č.p.16 z vozidlem CAS 32 T815. Prvotní informace z operačního střediska byly : v domě je cítit plyn, před domem dezorientovaná, zmatená osoba. Na místo zároveň z Českého Dubu vyjížděla i zdravotní záchranná služba LK. Při příjezdu naší jednotky na místo, už měla záchranka zraněnou - nadýchanou osobu ve své péči. Na místě byli hasiči z Petrašovic a Bílé, kteří při cestě ze své výročky našli dezorientovaného a silně prochladlého souseda před zbrojnicí. Poskytli mu předlékařskou pomoc a zavolali na CTV 112 pro pomoc. Následně uzavřeli přivod plynu do kuchyňského sporáku a vynesli jednu PB láhev před dům . Při příjezdu naší jednotky vše nahlásili veliteli zásahu. Naše jednotka provedla průzkum v domě a přirozené odvětrání všech prostor. Když přijela na místo jednotka HZS Liberec, tak bylo provedeno měření detekčními přístroji. Vše bylo v  normě . Jednotky se tedy vrátily na své základny. Zraněnou osobu zdravotní záchranná služba převezla do nemocnice.

Poděkování od velitele zásahu patří pro hasiče z Petrašovic a Bílé, kteří svým jednáním zachránili sousedovi život. Bez jejich pomoci by pravděpodobně v mrazivé noci nepřežil.

TP- odstranění neb.stavu,vyproštění osobního auta

St 17.ledna 2018 23:13 - 00:00

17.ledna jsme vyjížděli ještě jednou. Tentokrát to bylo k menší nehodě osobního auta , které po smyku zůstalo na krajnici mimo komunikaci a řidič se bál s vozidlem dál manipulovat, aby vozidlo nespadlo ze stráně dolu. Nehoda se obešla bez zranění a stala se na komunikaci ze Starého Dubu směrem k letišti na Pálkách. K vyproštění nebylo potřeba použít ani jedno naše vozidlo. Stačil šikovný řidič , který auto vyvezl zpět na komunikaci. Auto bylo nepoškozené předáno řidiči a všichni cestující mohli pokračovat do Liberce. Tentokrát jim velitel poradil lepší cestu, než tu kterou si vybrali původně  

FOTO

DN 2x OA se zraněním, Vlčetín

St 17.ledna 2018 15:56 - 18:00

Naše jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly CAS 32 T815 a TA FORD Ranger k DN dvou osobních aut  na silnici č.II/278 nad obcí Vlčetín. Při příjezdu už byla na místě ZZS LK , která měla v péči dvě zraněné osoby . Třetí osoba byla mimo vozidlo bez známek zranění. Jednotka provedla zajištění místa nehody , protipožární opatření u obou vozidel, zasypání uniklých provozních náplní. Po dohodě s Policií ČR byl provoz odkláněn ve Vlčetíně a v Bohdánkově. Následkem DN, byla totiž komunikace neprůjezdná. Po odjezdu ZZSLK jednotka pomohla s uvolněním komunikace( vytvoření místa pro otáčení vozidel stojících v koloně ) Po uvolnění komunikace na místo dorazil sypač správce komunikace, který vytvořil na žádost VZ rozšíření průjezdného profilu vozovky okolo místa nehody( vyhrnutí sněhudo šířky) Komunikace byla celou dobu velmi kluzká . Po rozsolení, byl zprůjezdněný jeden jízní pruh. Jednotka řídila provoz na komunikaci. Následně bylo místo předáno Policii ČR a jednotka se vrátila zpět na základnu. Na místo přijela během zásahu i jednotka HZS Liberec, která se po dohodě s VZ vrátila na svou základnu. Na místě bylo dostatek sil a prostředků.

FOTO

TP- odstranění neb.stavu,vyproštění osobního auta

Út 16.ledna 2018 16:28 - 17:30

Jednotka vyjela na vyproštění auta , které se dostalo po smyku mimo komunikaci č.II/278 u křižovatky s ulicí,, U Cihelny" a hrozil únik provoznívch náplní. Vyjeli jsme s vozidly CAS 32 T815 a TA FORD Ranger. Po příjezdu na místo, bylo zjištěno, že je osobní auto mimo komunikaci a otočené na střechu. Nikdo nebyl zraněný a na místě byl majitel auta. Jednotka po dohodě s majitelem provedla otočení auta na kola a vyproštění na komunikaci. Jelikož z vozidla neunikly žádné provozní náplně , tak bylo vozidlo předáno majiteli, který si ho odtáhl a jednotka se vrátila zpět na základnu.

DN 1x OA Bílá- Petrašovice

St 10.ledna 2018 14:08 - 15:15

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s CAS 32 T 815 na požár osobního auta  po dopravní nehodě na silnici III/2787 mezi Bílou a Petrašovicemi.  Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o DN osobního auta bez známek hoření. Na místo přijela naše jednotka společně s jednotkou SDH Bílá. Řidič nabouraného auta byl  v době příjezdu jednotek mimo vozidlo, bez zjevného zranění, jen trochu dezorientovaný. Proto byla na místo povolána ZZS LK, která ho nakonec odvezla do nemocnice. Jednotky provedly protipožární opatření a místo předaly Policii ČR.

Únik NL na komunikaci, fi. Electropoli s.r.o. , Český Dub

Út 9.ledna 2018 12:15 - 14:00

 Čtvrtý výjezd jednotky 9.1.2018 už nebyl k spadlému stromu, ale k úniku nebezpečné látky z nákladního vozidla ve fi. Electropoli Czech Republic s.r.o. v Loukovičkách.  Prvotní info z KOPIS HZSLK byla, že by se mělo jednat o cca 25l kyseliny. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jednalo opravdu o vyteklý 25 litrový kanystr s nebezpečnou látkou na korbě nákladního vozidla ve fi Electropoli . Na místě nebyla žádná zraněná osoba. Jednotka vytyčila nebezpečnou zónu a postavila provizorní dekontaminační stanoviště. Po zjištění o jakou se jednalo látku, podle UN kodu a přepravních listů, provedla jednotka zasypání uniklé kapaliny sorbentem. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Jednalo se o chlorid nikelnatý- látka vysoce toxická pro životní prostředí a může způsobit dýchací potíže a nevolnost u lidí. Po příjezdu jednotky HZS Liberec byl sorbent s nebezp.látkou smeten do barelu a pytle . Místo bylo pak předáno zástupci firmy a vozidlo řuidiči. Úplnou likvidaci zajistila firma Electropoli s.r.o. 

FOTO

<< previous 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 next >>

SDH Český Dub

Sbor dobrovolných hasiči © 2010