24.07.2018

V případech, kdy nehrozí bezprostřední nebezpečí, hasiči odchyt a likvidaci obtížného hmyzu na soukromých pozemcích, v rodinných domech, chatách, a chalupách neprovádějí.  &

more...

22.06.2018

V pátek 22. 6. 2018 jsme provedli českodubskou hasičskou zbrojnicí žáky ze 2. a 3 . tříd. Nejprve jsme děti rozdělily do skupin a poté je odvedli na příslušné stanoviště. Stanov

more...

09.06.2018

Dne 9.6. proběhlo další školení JSDHO. Jednotka si vyzkoušela stříhat mobilním vyprošťovacím zařízením Lukas, dále proběhl výcvik na střední a těžkou pěnu. Závěrem jednotka pr

more...

24.03.2018

O toma jaká byla 12-á Andersenovská noc se dozvíte více ZDE

26.02.2018

Muzi a zeny

Hasičská noc pod Ještědem 2017

Dne 7. října se naše dvě družstva zúčastnili X. ročníku Hasičské noci pod Ještědem.

Družstvo Český Dub A jelo ve složení Josef Bobek, Lukáš Pavlů, Jan Stejskal a Pavel Kydlíček.

Umístili se na 2. místě.

Družstvo Český Dub B jelo ve složení Martin Kupec, Martin Ressl, Jan Bulíř a Roman Kostelňák.

Umístili se na 12. místě.

Celkově soutěžilo 24. družstev.

1. místo Proseč pod Ještědem

2. místo Český Dub A

3. místo Raspenava

 

Okrsková soutěž

20. května 2017 jsme pořádali okrskovou soutěž pro obvody Všelibice a Český Dub.

Soutěž  se konala za příznivého počasí na Šibeničním vrchu.

Celkem se zúčastnilo 11 družstev mužů a 4 družstva žen.

Náš mužský kolektiv si vybojoval krásné 8. místě.

 V průběhu soutěže se všem přihlížejícím ukázali zkušení soutěžící a to naše stará garda - za což jim patří velké díky  a když se ukázali ti nejstarší, tak se ukázali i ti naši nejmladší.

Fotografie z celého dne můžete shlédnou zde: FOTO

 

Okrsková soutěž

Dne 21.5.2016  jedno smíšené družstvo žen i mužů  vybojovalo krásné 8.místo na okrskové soutěži, která temtokrát byla v Cetenově. Naši předvedli skvělý výkon a to i přesto, že startovali v mužské kategorii . Soutěžní družstvo ve složení : Mates Ressl, Pepča Bobek, Pepča Polák, Jiřik Bonzet, Vojta Beran,  Radka Ježková, Simča Laufková a Bára Tomášová.

Děkujeme za skvělou reprezentaci

Soutěžní činnost družstev mužů a žen

 Duben
11. dubna 2015 se konala halová soutěž v Jablonci nad Nisou s názvem . V kategorii mužů obsadil Pepa Polák 145. místo. V kategorii žen Růžena Medunová 150. místo a Simona Laufková svůj pokus nedokončila.
Květen
23. 5. 2015- soutěž mužů a žen okrsků Český Dub a Všelibice- na Proseči pod Ještědem. Družstvo mužů obsadilo konečné 7. místo. 

Říjen
3. na 4. října 2015- „Hasičská noc pod Ještědem Zdislava – 2015“.  Družstvo mužů obsadilo pěkné 3. místo. Olda Laufke, Mirka Markovská, Radka Ježková a Bára Tomášová byli ve vedení soutěže a členové našeho sboru zajišťovali tři kontrolní stanoviště

 

2013

SOUTĚŽNÍ ČINNOST DRUŽSTEV ŽEN A MUŽŮ v roce 2013

 

V roce 2013 se soutěžní družstva, nebo jednotlivci účastnili několika závodů.

První byla ,,Jablonecká hala" -přebor jednotlivců, republiková úroveň- celkem se účastnili ze sboru dva muži a tři ženy. Vojta Beran 169. místo a Michael Laufke 176. místo z 221. účastníků. V kategorii žen obsadila Simona Laufková 94. místo Kačka Medunová 105. místo a Růžena Medunová 109. místo ze 123. účastnic.

Další byl extrémní závod družstev a jednotlivců v náročném terénu přes netradiční překážky v Jižním Lomu u Sokolova s názvem „Bahňák Sokolov 2013“. Soutěž je vypsána pro příslušníky IZS České Republiky, veřejnost a děti. Účastnili jsme se v kategorii týmů. Družstvo ve složení – Radka Ježková, Lenka Lupínková a Jirka Došlík obsadilo 31. místo a družstvo ve složení Martin Ressl, Kačka Suchánská a Radek Horák obsadilo 63. místo z 90. zúčastněných družstev.

Následovala soutěž mužů a žen okrsků Český Dub a Všelibice na hřišti v Hlavici u příležitosti 120. výročí založení sboru. Družstvo žen obsadilo 5. místo a družstvo mužů 6. místo. Součástí programu byla i naše ukázka vyprošťování zraněných osob z osobního auta a hašení požáru auta.

Dále se družstvo mužů účastnilo soutěže o „Všelibický pohár 2013“ ve Všelibicích na hasičské louce a obsadilo celkové 16. místo. Probíhal zde pouze požární útok.

    V noci z 5. na 6. října 2013 probíhal 6. ročník noční soutěž hasičských družstev „Hasičská noc pod Ještědem Zdislava – 2013“. V letošním ročníku družstvo našich mužů nesoutěžilo. Olda Laufke, Mirka Markovská a Radka Ježková byli ve vedení soutěže a členové našeho sboru zajišťovali dvě kontrolní stanoviště na trati a pořadatelskou činnost v samotné Zdislavě. Jedno stanoviště bylo zde v has. zbrojnici a druhé na ,,Šibeničáku. Námět soutěže byl: plnění různých disciplín s hasičskou tématikou, orientace v terénu pomocí mapy, šikovnost a souhra celého družstva. A to celé ve ztížených podmínkách v nočních hodinách.

Na výčtu je zřejmé, že dospěláci oproti dětem velmi pokulhávají v účastech na soutěžích. Pro další roky se budeme muset polepšit a aspoň trošku zase získat prestiž mezi ostatními sbory v okolí.

 

Trénink žen

V pátek 28.6.2013 proběhl trénink žen

FOTO

Soutěžní činnost družstev žen a mužů v roce 2012


Takže zase jen stručný výpis soutěžní činnosti nás dospěláků. J

         V sobotu 12. 5. 2012 proběhla soutěž mužů a žen okrsků Český Dub a Všelibice v areálu našeho cvičiště na Šibeničním vrchu. Družstvo žen obsadilo 2. místo a družstvo mužů 4. místo.  Soutěžilo se v netradiční štafetě na  4x60 m a v požárním útoku.

           21. května 2012 se konal extrémní závod družstev a jednotlivců v náročném terénu přes netradiční překážky v Jižním Lomu u Sokolova s názvem „Bahňák Sokolov 2012“. Soutěž je vypsána pro členy IZS České Republiky, veřejnost a děti. Účastnili jsme se v kategorii týmů. Družstvo ve složení – Martin Ressl, Kačka Suchánská a Radka Ježková  obsadilo  27. místo a družstvo ve složení Kuba Pluhař, Jitka Jóriová a Jirka Došlík obsadilo 32. místo z 60. zúčastněných družstev. 

          V sobotu dne 16. 6. 2012 se naše ženy účastnily „Okresního kola Požárního sportu“ ve Frýdlantu v Čechách a obsadily 2. místo. V jednotlivých disciplínách si vedly takto. V požárním útoku se umístily na 1. místě, ve štafetě na  4x100 m na 2. místě a v přeboru jednotlivce na 100 m překážek se Radka Ježková umístila na  3. místě. Soutěžil zde také Michael Laufke, který obsadil v přeboru jednotlivce na 100 m  překážek  5. místo a společně pak s družstvem mužů z Jeřmanic obsadil celkově 2. místo.

          Dne16. června 2012 se družstvo žen účastnilo hasičské soutěže na Frýdštejně a obsadilo celkově 5. místo.  Tento pohár je součástí seriálu nočních soutěží „FIRE – NIGHT CUP 2012“ a soutěžilo se pouze v požárním útoku.

          V sobotu 14. 7. 2012 proběhla soutěž mužů a žen „Memoriál Honzy Vláška“ ve Smržově. Družstvo mužů se umístilo na 1. místě. Soutěžilo se v požárním útoku a ve štafetě na 7x60 m. Součástí programu byla i naše ukázka vyproštění zraněných osob z osobního auta a hašení požáru auta.

          21. července 2012 se naše družstva účastnila soutěže o „Všelibický pohár 2012“ ve Všelibicích na hasičské louce. Družstvo žen obsadilo 2. místo a družstvo mužů 16. místo. Tento pohár je součástí seriálu „Podještědského poháru 2012“ a probíhal zde pouze požární útok.

           V sobotu dne 28. 7. 2012 se konala soutěž mužů a žen o „Pohár starostky obce Zdislava“ na hřišti ve Zdislavě. Družstvo žen se umístilo celkově na 4. místě a družstvo mužů na 5. místě. Tento pohár je také součástí seriálu „Podještědského poháru 2012“.       

          Dne 11. srpna 2012 se družstvo mužů účastnilo soutěže „O pohár hasičských družstev“ na stadionu v Semilech v Podmoklicích a umístilo se v první půli startovního pole. Tento pohár je součástí „Podkozákovské ligy“ a soutěží se pouze v požárním útoku.

          V sobotu 18. 8. 2012 se naše ženy účastnily „Krajského kola Požárního sportu v Jablonci nad Nisou a obsadily celkově 7. místo. Soutěžilo se ve štafetě na  4x100 m, v přeboru jednotlivce na 100 m překážek a v požárním útoku. Michael Laufke s družstvem mužů z Jeřmanic obsadil celkově 7. místo.       

          Dne 19. srpna 2012 proběhla soutěž mužů a žen „Sychrovský pohár 2012“ na louce v Radimovicích. Družstvo mužů se umístilo celkově na 13. místě a soutěžilo se zde pouze v požárním útoku. Od tohoto ročníku tento pohár není již součástí žádného seriálu soutěží.

          V sobotu dne 1. 9. 2012 se družstva mužů a žen účastnila hasičské soutěže „O pohár starosty obce Janův Důl“ na louce u Obecního úřadu v Janově Dole. Družstvo žen obsadilo 1. místo a družstvo mužů 5. místo. I tento pohár je součástí seriálu „Podještědský pohár 2012“ a probíhal zde požární útok na sklopné terče.

          8. září 2012 se konala soutěž mužů a žen „O pohár starosty obce Světlá pod Ještědem“ na hřišti u zbrojnice SDH Rozstání. Družstvo žen obsadilo 5. místo a družstvo mužů 5. místo. Tento pohár je také součástí seriálu „Podještědský pohár 2012“. Zároveň proběhlo i vyhodnocení celkové pořadí ze všech kol „Podještědského poháru“ a v něm se naše ženy umístily na 3. místě a muži na 6. místě.

          V sobotu 15. 9. 2012 se účastnili naši muži závodu věnovaného na počest hasičů, záchranářů a policistů, kteří zahynuli 11. září 2001 při záchranné akci po teroristickém útoku na USA s  názvem „Memoriál záchranářů z Manhattanu“. Soutěžili ve dvojicích a obsadili v disciplíně výstup do 21. podlaží výškové budovy Krajského úřadu Libereckého kraje  16., 18. a  22. místo a v disciplíně silový víceboj  12., 13. a  17. místo z  29. přihlášených soutěžních dvojic.

          V noci z 6. na 7. října 2012 probíhal 5. ročník noční soutěže hasičských družstev „Hasičská noc pod Ještědem, Zdislava – 2012“. V letošním ročníku družstvo našich mužů nesoutěžilo. Olda Laufke a Mirka Markovská byli ve vedení soutěže a členové našeho sboru zajišťovali tři kontrolní stanoviště na trati a pořadatelskou činnost v samotné Zdislavě. Námět soutěže byl: plnění různých disciplín s hasičskou tématikou, orientace v terénu pomocí mapy, šikovnost a souhra celého družstva.

 

Rozhodčí

V našem sboru působí jako rozhodčí s příslušnou kvalifikací pánové Jiří Bulíř, Aleš Kneř, Miloslav Dostál, Olda Laufke, Vladimír Dostál, Martin Ressl, Michal Seman a slečny Radka Ježková a Jana Svitáková. Každým rokem přibývá počet pohárů a hasičských soutěží, na které nás na doporučení „Rady rozhodčích“ pořadatelé zvou. My z kapacitních důvodů jsme nuceni některé z těchto akcí odmítnout.

 V  únoru proběhla druhá část zkoušky rozhodčího mládežnických soutěží  II. stupně v Liberci. Tuto zkoušku na rozhodčího složila Jana Svitáková – tehdy ještě Markovská.

Ve dnech 30. 3. – 1. 4. 2012 proběhlo školení rozhodčích mládežnických soutěží a rozhodčích požárního sportu v hotelu Krakonošovo zátiší v Poniklé a zkoušky nových rozhodčích II. stupně. Zkoušku rozhodčího požárního sportu složil Michal Seman.

Ve dnech 17. – 18. listopadu 2012 v hotelu v Přibyslavi proběhlo školení rozhodčích mládežnických soutěží a zkoušky nových rozhodčích I. stupně. Aleš Kneř úspěšně obhájil kvalifikaci I. stupně a zkoušku rozhodčího I. stupně složil Miloslav Dostál.       

 

Rozstání

Muži a ženy se zúčastnili 8. září soutěže v Rozstání.  Ženy i muži se umístili na 5. místě.

Celkově v Podještědském poháru se ženy umístily na 3. místě a muži na 6. místě.

 

FOTO

Krajské kolo

Družstvo žen se 18. srpna zúčastnilo krajského kola mužů a žen v Jablonci nad Nisou.

Náš tým soutěžil v tomto složení: Jitka Jóriová, Kateřina Suchánská, Barbora Tomášová, Iveta Bártová, Jana Markovská, Kateřina Medunová, Nicola Koltárová a Klára Hakenová.

Celkově se umístily na 7. místě.

FOTOGALERIE  je hasiče ze Zákup (děkujeme)

Soutěže mužů

Sychrovský pohár 2012

V neděli 19. srpna 2012 se tradičně na louce před Sychrovským zámkem konal pohár soutěžních družstev v požárním útoku. Letos poprvé nezařazen do seriálu Jizerské ligy. Družstvo mužů, které se poháru zúčastnilo, skončilo na 13. místě.

Podkozákovská liga

Soutěžní družstvo mužů se zúčastnilo 11. srpna 2012 závodu v seriálu Podkozákovské ligy v požárním útoku v Semilech - Podmoklicích. Mezi těžkou konkurencí muži bojovali a skončili v první půlce výsledkové tabulky, což i na těchto závodech je docela úspěch :-) 

Zdislava

Muži a ženy se zúčastnili soutěže  e Všelibicích. Ženy skončily na 4. místě a muži na 5. místě

 

FOTO

Všelibice 2012

Muži a ženy se 21. července zúčastnili soutěže ve Všelibicích.

Muži skončili  na 16. místě a ženy 2. místo s časem 28,79 (1. místo 28,31)

 

FOTO

Memoriál ve Smržově

Dne 14.7. 2012 se muži zúčastnili soutěže ve Smržově. Skončili na  1. místě

FOTO

Noční Frýdštejn

V sobotu večer se ženy, ve stejném složení jako na okres, zúčastnily Nočního Frýdštejnu. Zde si vybojovaly 5. místo.

FOTO

Okres

V sobotu proběhlo ve Frýdlantu okresní kolo žen a mužů. Naše ženy se zúčastnily a skončily na 2. místě.

Požární útok dokončily na 1. místo, štafeta 2. místo.

Jednotlivci- Radka Ježková skončila na 3. místě. Dále se v jednotlivcích zúčastnily Katka Suchánská, Jana Markovská, Klára Hakenová a Bára Tomášová..

 FOTO

Tým na okresním kole:

Mašina: Mirka Markovská

Naběračka: Radka Ježková a Iveta Bártová

Béčka: Klára Hakenová

Rozdělovač: Jana Markovská

Proudy: Bára Tomášová a Kačí Suchánská

Okrsková soutěž

Muži i ženy se zúčastnili okrskovés outěže v Českém Dubě. Muži si vybojovali 4. místo, ženy 2. místo.

 

FOTO

Hasičská noc pod Ještědem

Naši muži se letos zúčastnili této soutěže ve složení Olda, Pavel, Kouba a Tomáš R. Umístili se na 12.místě.

Zdislava

30. července se od 14 hodin konala oslava 140. výročí SDH Zdislava spojená se soutěží O Pohár starostky.

Náš sbor se také zúčastnil. Naši muži ukázali ukázku hašení a vyproštěni z automobilu.

Muži a ženy se z důvodu špatného počasí soutěže nezúčastnili.

Fotografie zde.

 

Všelibický pohár

Naše ženy se zúčastnily soutěže ve Všelibibích a umístily se na 5. místě.

Fotografie naleznete zde

Okrsek

Ženy a muži se zúčastnili okrskové soutěže na Proseči pod Ještědem dne 11. června 2011. Ženy se umístily na  3. místě a muži na 8. a 9. místě.

Foto zde: mirenka.rajce.idnes.cz/Okrsek_2011_Prosec_11.6/

Treninky

Ženy začaly trénovat požární útoky v novém složení. Nové slečny musely doplnit stávající družstvo, protože dvě členky momentálně nemohou - těhotenství a operace kolena.

Soutěžní činnost družstev žen a mužů

Soutěžní činnost družstev žen a mužů

 

V sobotu  8. května 2010 se účastnila družstva mužů soutěže o „Pohár obce Záskalí“ u hasičské zbrojnice na Záskalí. Družstvo Český Dub A svoji disciplínu nedokončilo a družstvo B bylo na 11. místě. Probíhal zde požární útok a materiál byl uložen v požárním přívěsu.

Dne  15. května 2010 proběhla soutěž „Svijanská 13“ na hřišti ve Svijanech.  Tento pohár je součástí „Jizerské ligy“ a soutěží se pouze v požárním útoku. Družstvo mužů svůj pokus nedokončilo.

V sobotu  dne  22. 5. 2010 se konala soutěž mužů a žen okrsku Osečná v obci Žibřidice . Družstvo našich žen doplněné o dvě členky  SDH Zdislava obsadilo  1. místo. Naše ženy soutěžily za SDH Zdislava a probíhal zde požární útok.

 Dne 19. června 2010 probíhala soutěž okrsků Český Dub a Všelibice na hasičské louce ve Všelibicích. Soutěžilo se zde v požárním útoku a ve štafetě na 4x50 m, umístění z jednotlivých disciplín se sčítaly. Družstvo žen tuto soutěž vyhrálo a družstva mužů obsadila  4. a 10. místo.

V sobotu  19. 6. 2010 se konala noční soutěž v požárním útoku na Frýdštejně. Tento pohár je součástí seriálu nočních soutěží  „FIRE – NIGHT CUP 2010“ a probíhal zde pouze požární útok. Družstvo žen obsadilo  7. místo a družstvo mužů  21. místo.

Dne  26. června 2010 se konala soutěž o „Pohár primátora města Liberce“ v Lyžařském areálu ve Vesci. Tento pohár je součástí seriálu nočních soutěží  „FIRE – NIGHT CUP 2010“ a probíhal zde pouze požární útok. Družstvo žen obsadilo konečné  12. místo a družstvo mužů  21. místo.

V sobotu dne  31. 7. 2010 se naše družstva účastnila „Poháru starostky obce Zdislava“ na fotbalovém hřišti ve Zdislavě. Smíšená družstva soutěžila v požárním útoku na sklopné terče a družstvo Český Dub A obsadilo v celkovém hodnocení  5. místo a družstvo B svůj pokus nedokončilo.

Dne  4. září 2010 se již po deváté konala soutěž „IRON FIREMAN 2010“ v Praze na Pankráci. Jedná se o nejtěžší hasičskou soutěž na světě v disciplínách TFA. Náš sbor tam reprezentoval Michael Laufke obsadil  61. místo ze 71, ale musím upozornit, že se jedná opravdu o jednu z nejtěžších hasičských soutěží na světě a jenom dokončit je ,,nad lidské síly“, takže vyhrává každý kdo dokončí.  

V sobotu  11. 9. 2010 se čtyři dvojice našich členů účastnili závodu věnovaného  na počest hasičů, záchranářů a policistů, kteří zahynuli  11. září 2001 při záchranné akci po teroristickém útoku na USA, s názvem Memoriál záchranářů z Manhattanu. Závod měl dvě disciplíny, ve kterých si soutěžící vedli následovně: ve výstupu do  21. podlaží výškové budovy Krajského úřadu Libereckého kraje  Jan Bulíř s Jakubem Pluhařem obsadili 18. místo, Roman Kostelňák s Oldou Laufkem  - - 20. místo, Tomáš Rybalo s Michaelem Laufkem - 27. místo a Michal Bulíř s Lukášem Pavlů - 30. místo. V doplňkové disciplíně v silovém víceboji Tomáš s Michaelem obsadili - 10. místo, Roman s Oldou - 19. místo, Jan s Jakubem  - 22. místo a Michal s Lukášem  - 25. místo.

V sobotu dne  18. 9. 2010 se konala soutěž mužů a žen „Memoriál Honzy Vláška“ ve Smržově. Soutěžilo se v požárním útoku se sáním z požární nádrže a ve štafetě 4x60m, dosažené časy se sčítaly. Družstvo mužů obsadilo konečné  2. místo. Součástí programu byla ukázka vyprošťování zraněných osob z osobního auta, hašení požáru auta  a ukázka požárního útoku malých soptíků.

V noci ze  2. na 3. října 2010 probíhal  3. ročník noční soutěže hasičských družstev „Hasičská noc pod Ještědem - Zdislava 2010“. Družstvo mužů obsadilo celkově  20. místo. Členové našeho sboru zajišťovali pořadatelskou činnost v místě startu a cíle ve Zdislavě, tři kontrolní stanoviště na trati a velitel našeho sboru je od začátku soutěže jedním z hlavních organizátorů soutěže. Námět soutěže byl: plnění různých disciplín z hasičskou tématikou, orientace v terénu pomocí mapy, šikovnost a souhra celého družstva.

Smržov

Muži se zúčastnili 18. 9. 2010 soutěže "Memorial Honzy Vláška" ve Smržově. Ze štafety a útoku si vybojovali 2. místo.

Dále jsme zde měli úkázku vyproštění dvou osob z osobního automobilu, hašení hořícího auta a ukázku malých soptíků.

MEMORIÁLU ZÁCHRANÁŘŮ Z MANHATTANU 2010

Výsledková listina

Memoriálu záchranářů z Manhattanu 2010


HASIČI (výstup do 21. podlaží, 458 schodů)

Pořadí

Družstvo

Jednotka

Dosažený čas (min:sec)

1

Jan Semerádt, Jiří Košek

HZS LK

04:00,00

2

Jakub Vavřich, Lukáš Vlk

SDH Horní Hanchov

04:03,00

3

Radek Kladiva, Kamil Němec

HZS Vlašim

04:07,43

4

Martin Brož, Vratislav Hruška

SDH Mrač

04:16,01

5

Jiří Mucha, Tomáš Prchal

SDH Lázně Libverda

04:19,05

6

Oto Pavlík, Jan Šalamon

SDH Frýdlant

04:25,05

7

David Horák, Zbyněk Pochman

HZS Praha

04:32,89

8

Michal Farský, Jiří Opatovský

SDH Raspenava-Zdislava

04:48,02

9

Michal Havrda, Josef Bednář

SDH Růžodol I

05:01,90

10

Radka Mocová, Ondřej Žaloudek

SDH Růžodol I

05:02,34

11

Libor Mareš, Jakub Enderšt

SDH Horní Hanychov

05:06,58

12

Petr Jiroušek, Filip Motl

PH Fehrer

05:11,50

13

Michal Čejka, Jiří Došlík

HZS LK

05:22,00

14

Michal Stejskal, Josef Dojčinovič

SDH Vratislavice

05:23,00

15

Roman Blusk, Tomáš Hladík

SDH Hrádek

05:26,58

16

Lukáš Frkala, Jan Páv

SDH Jablonecké Paseky

05:30,25

17

Lukáš Rak, Martin Pavlíček

SDH Lipence

05:38,00

18

Jan Bulíř, Jakub Pluhař

SDH Český Dub

05:42,00

19

Martin Fol, Jakub Janků

SDH Vesec

05:51,30

20

Roman Kostelňák, Oldřich Laufke

SDH Český Dub

05:54,37

21

Eliška Bártová, Blanka Bártová

SDH Mrač

06:20,48

22

Petr Binhák, Petr Augusta

SDH Karlinky

06:24,25

23

Jan Fanta, Pavel Mencl

SDH Karlinky

06:29,45

24

Marek Sedmidubský, Jan Franc

SDH Pilínkov

06:34,00

25

Pavel Werner, Milan Jonák

PH Fehrer

06:42,00

26

Ladislav Stejskal, Marek Neumann

SDH Karlinky

06:45,69

27

Tomáš Rybalo, Michael Laufke

SDH Český Dub

07:14,00

28

Michal Nováček, David Hurych

SDH Karlinky

07:18,05

29

Roman Mužíček, Lenka Bakešová

SDH Hodkovice Nad Mohelkou

07:25,64

30

Michal Bulíř, Lukáš Pavlů

SDH Český Dub

07:27,45

31

Sebastian Ullrich, Sandro Trodler

FFW STRAHWALDE

08:33,67

32

Michael Krause, Sando Krause

FFW STRAHWALDE

08:48,58

33

Miroslav Neuber, Vilém Šelicha

SDH Senohraby

10:38,40

 

SILOVÝ VÍCEBOJ

Pořadí

Družstvo

Jednotka

Dosažený čas (min:sec)

1

Jan Semerádt, Jiří Košek

HZS LK

01:26,50

2

David Horák, Zbyněk Pochman

HZS Praha

01:30,53

3

Radek Kladiva, Kamil Němec

HZS Vlašim

01:31,07

4

Jakub Vavřich, Lukáš Vlk

SDH Horní Hanchov

01:34,41

5

Martin Brož, Vratislav Hruška

SDH Mrač

01:34,50

6

Lukáš Frkala, Jan Páv

SDH Jablonecké Paseky

01:40,50

7

Oto Pavlík, Jan Šalamon

SDH Frýdlant

01:41,00

8

Michal Farský, Jiří Opatovský

SDH Raspenava-Zdislava

01:44,72

9

Michal Čejka, Jiří Došlík

HZS LK

01:46,13

10

Tomáš Rybalo, Michael Laufke

SDH Český Dub

01:56,66

11

Michal Stejskal, Josef Dojčinovič

SDH Vratislavice

01:57,68

12

Lukáš Rak, Martin Pavlíček

SDH Lipence

02:00,15

13

Michal Havrda, Josef Bednář

SDH Růžodol I

02:00,31

14

Roman Blusk, Tomáš Hladík

SDH Hrádek

02:00,94

15

Michal Nováček, David Hurych

SDH Karlinky

02:01,16

16

Jiří Mucha, Tomáš Prchal

SDH Lázně Libverda

02:01,78

17

Jan Fanta, Pavel Mencl

SDH Karlinky

02:10,22

18

Eliška Bártová, Blanka Bártová

SDH Mrač

02:10,50

19

Roman Kostelňák, Oldřich Laufke

SDH Český Dub

02:11,37

20

Roman Mužíček, Lenka Bakešová

SDH Hodkovice Nad Mohelkou

02:14,90

21

Pavel Werner, Milan Jonák

PH Fehrer

02:17,25

22

Jan Bulíř, Jakub Pluhař

SDH Český Dub

02:25,50

23

Martin Fol, Jakub Janků

SDH Vesec

02:27,16

24

Marek Sedmidubský, Jan Franc

SDH Pilínkov

02:27,85

25

Michal Bulíř, Lukáš Pavlů

SDH Český Dub

02:37,40

26

Petr Binhák, Petr Augusta

SDH Karlinky

02:47,75

27

Ladislav Stejskal, Marek Neumann

SDH Karlinky

02:49,25

28

Petr Jiroušek, Filip Motl

PH Fehrer

03:04,66

 

 

 

IRON FIREMAN

IRON FIREMAN 2010


Vítězem nejnáročnější hasičské soutěže na světě v disciplínách TFA, která se konala již po deváté na pražské Pankráci, se stal Marcin Zdzieblo z Polska.

 

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 71 závodníků, z toho jich 8 soutěž nedokončilo. Po několika letech se vítězem této náročné soutěže stal zahraniční soutěžící, konkrétně Marcin Zdzieblo od polských hasičů s časem 8.29, což je dosavadní nejlepší čas ze všech ročníků.

Za SDH Český Dub soutěžil Michael Laufke. Dosáhl 61. místa s časem 21:28,40

 

Fotografie:

http://foto.ironfireman.cz/2010/IF2010_19_Laufke_Michael/

http://mirenka.rajce.idnes.cz/Iron_Fireman_2010/

Jaro 2010

Ženy se zúčastnily za SDH Zdislava jejich okrskové soutěže a zde vyhrály 1. místo.

Dále se zúčastnili-muži i ženy:

15.5. - Muži  - Svijanská "13"

19. 6. - Okrsková soutěž ve Všelibicích a v noci Noční Frýdštejn

26.6. - O pohár primátora Liberce

V noci ze 3. na 4. října 2009

V noci ze 3. na 4. října 2009 probíhal 2. ročník noční soutěže hasičských družstev „Hasičská noc pod Ještědem Zdislava 2009“. Družstvo mužů obsadilo cel-kově 16. místo a družstvo žen 23. místo. Členové našeho sboru zajišťovali pořada-telskou činnost v místě startu a cíle ve Zdislavě, tři kontrolní stanoviště na trati a náš velitel sboru Olda Laufke byl jedním z hlavních organizátorů soutěže. Námět sou-těže byl : plnění různých disciplín z hasičskou tématikou, orientace v terénu pomocí mapy, šikovnost a souhra celého družstva. 

19. září 2009

Dne 19. září 2009 se družstvo mužů účastnilo soutěže veteránů ve Smržově. Soutěžilo se v požárním útoku se sáním z požární nádrže a v netradiční štafetě 4x 60 m, dosažené časy se sčítaly. Družstvo mužů s průměrným věkem 57. let dosáhlo nejnižšího součtu časů a tuto soutěž vyhrálo. Na této soutěži pracovala skupina roz-hodčích a zajišťovala technickou a organizační část. 

12. září 2009

V sobotu 12. září 2009 se tři dvojice našich členů účastnili závodu věnova-ného na počest hasičů, záchranářů a policistů, kteří zahynuli 11. září 2001 při zá-chranné akci po teroristickém útoku na USA, s názvem Memoriál záchranářů z Manhattanu. Závod měl dvě disciplíny, ve kterých si soutěžící vedli následovně : ve výstupu do 21. podlaží výškové budovy Krajského úřadu Libereckého kraje Michal Knébl s Jakubem Pluhařem obsadili 14. místo, Martin Ressl s Janem Bulířem 16. místo a Michal Bulíř s Radkou Ježkovou 22. místo. V doplňkové disciplí-ně v silovém víceboji Martin s Janem obsadili 12. místo, Michal s Jakubem 17. místo a Michal s Radkou 22. místo. 

23. srpna 2009

V neděli 23. 8. 2009 se konala soutěž „Sychrovský pohár 2009“ v Radimovi-cích na hasičské louce. Tento pohár je součástí „Jizerské ligy“ a soutěží se pouze v požárním útoku. Družstvo mužů svůj pokus nedokončilo. 

<< previous
1 | 2 next >>

SDH Český Dub

Sbor dobrovolných hasiči © 2010