22.03.2020

Důležité informace * od hasičů naleznete ZDE * od Města Český Dub ZDE  

22.03.2020

Mnozí se ptáte, co se u nás tak dlouho děje  v hasičárně se rekonstruuje a buduje A co to bude? Nebojte, brzy se to dozvíte

02.03.2020

Pokud se přeci jen rozhodnete pálit klestí, prosíme o zaregistrování na této webové adrese https://paleni.izscr.cz/ Děkujeme velmi pěkně  

29.02.2020

Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty (např. květináče, zahradní nábytek) které mohou v důsledku větru ohrožova

more...

24.02.2020

Ufoukanou noc prořízl třikrát za noc zvuk sirény na hasičské zbrojnici. Zrovna to se stalo, při poslední tlakové níži, kterou přinesla Julie, terčem kritiky obyvatel bydlících v blí

more...

ContentNews  RSS

Hasičská noc pod Ještědem

Pá 27.září 2013

FOTOGALERIE

Út 17.září 2013

OMLOUVÁME SE, za komplikace s odkazy na fotky. V soušasné době vytváříme novou fotogalerii http://sdh-ceskydub.rajce.idnes.cz/

 

Fotografie do konce roku 2012 jsou prozatím ponechány na současné fotogalerii www.mirenka.rajce.net.

 

Děkujeme za pochopení.

RWE Dobrovolní hasiči roku 2013

Čt 12.září 2013

Hezký večer,

rok se s rokem sešel a my jsme se opět letos přihlásili do soutěže RWE - Dobrovolní hasiči tentokrát pro rok 2013 :-)

A v letošním roce jsme měli větší úspěch. Poroto nás vybrala vícekrát :-)

Fotosoutěž JÁ HASIČ soutěží naše členka Radka Ježková:

http://moravskehospodarstvi.cz/website/others/hasici2013/hlasovani/ja-hasic/


Jako výjezdová jednotka Český Dub se účastníme s loňským požárem v bývalém autoparku:

http://moravskehospodarstvi.cz/website/others/hasici2013/hlasovani/jednotky/dobrovolni-jednotky-vychod-cech/

a také s Hasičskou nocí pod Ještědem :-)
http://moravskehospodarstvi.cz/website/others/hasici2013/hlasovani/sbory/dobrovolni-sbory-vychod-cech/


Spadáme pod oblast Východních Čech. Hlasovat můžete buď SMS zprávou nebo přímo u sboru.

VŠEM DĚKUJEME :-)

Návštěva tábora

St 7.srpna 2013

V pondělí 5. srpna někteří naši členové jeli navštívit děti na táboře. Ukázali jim naši techniku a co v ní vozíme.

FOTO

Výcvik jednotky hasičů

So 29.června 2013

V sobotu 29. června 2013 proběhl praktický výcvik jednotky se zaměřením na taktiku zásahů při likvidaci požárů v uzavřených bytových prostorech a v prostorech sklepů.

FOTOGALERIE

Mytí koupaliště

St 5.června 2013

V pondělí 3. června se domylo koupaliště

 

FOTO

Výcvik jednotky hasičů

So 25.května 2013

Jednotka hasičů se 11. května 2013 zúčastnila výcviku ve spolupráci s Hasičskou báňskou záchrannou službou v Hamru na jezeře. Jednalo se o simulaci zátěže hasičů při zásahu, kdy každý hasič musí zdolávat překážky ve ztížených podmínkách a při téměř nulové viditelnosti. Samozřejmostí je kompletní zásahová výstroj hasiče včetně aktivního dýchacího přístroje. Prolézt tzv. zátěžový polygon v Hamru trvalo každému hasičovi průměrně 10 minut. Tento test je součástí roční odborné přípravy každého výjezdového hasiče.

 

FOTO

Mytí koupaliště

St 8.května 2013

V neděli 5.5.2013  proběhlo částečné mytí koupaliště

FOTOGALERIE

CTIF

St 8.května 2013

4. května se děti zúčastnily soutěže ve Frýdlantě v CTIF

FOTOGALERIE

Jablonecká hala

Po 15.dubna 2013

Naši dorostenci se v sobotu 13. dubna zúčastnili Jablonecké haly 2013.

Výsledky budou dodány

NAŠE JABLONECKO

FOTO

NOC S ANDERSENEM 2013

Ne 7.dubna 2013

Další ročník Noci s Andersenem za námi.

Více info naleznete v sekci DRUŽSTVA -- ŽÁCI

 ZDE máte fotky :-) To jsou naše

ještě další máte možnost shlédnou ZDE

 

 

Martin Kochan

Ne 7.dubna 2013

Ze středy na čtvrtek odešel do nebe kamarád hasič z Křižan Martin Kochan, bohužel příliš brzo (nedožitých 32).... nechal tu svojí ženu a dvě malé dcerky. Tahle bolest se nedá vykoupit penězi, přesto budou holky bez táty do budoucna peníze potřebovat, takový je bohužel dnešní svět. Proto ve čtvrtek křižanští hasiči darovali patnáct tisíc korun pro pozůstalé.
Každý z Vás, kdo se chce k tomuto daru připojit jakoukoli částkou, tak může přenechat obnos v kanceláři OÚ Křižany. Děkujeme. Číslo účtu kam je možné zasílat finanční dary je: 0258623977/0300.... tento účet byl dnes otevřen speciálně pro tento účel, bohužel to nešlo udělat jinak než na jméno Václav Honsejk (starosta obce Křižany, a velitel JSDH Křižany). Kontrolu nad účtem má také Zbyněk Fetr. Po předání peněz bude účet ukončen. Zakládací poplatek byl 200,-Kč, jinak vše, i zrušení zdarma. Po zrušení budou zveřejněny pohyby. Díky všem !!!

--

Výroční zpráva

Po 1.dubna 2013

           VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK   2012

 

VÁŽENÍ HASIČI, VÁŽENÍ HOSTÉ 

           Dovolte mi, abych Vás přivítal na dnešní Valné hromadě Sboru Dobrovolných Hasičů - Český Dub.

             Zprávu o činnosti sboru za rok 2012 nemohu začít jinak, než tím co bylo z hlediska historie pro náš sbor velice významnou událostí. A to bylo výročí založení našeho sboru.

              Před 145-ti lety v roce 1867, po velikém požáru, který zasáhl část původního města se rozhodlo  pár německých a českých občanů města založit si vlastní hasičský sbor. To také po řádné ustavující schůzi udělali. Od té doby se začala psát historie našeho sboru. My jsme si tuto významnou událost připomněli v září 2012 mimořádnou valnou hromadou, na které jste většina z vás byla. Jelikož se nejednalo o kulaté výročí, tak oslava proběhla spíše v takovém komorním duchu bez přítomnosti hostů z jiných sborů. Velkou oslavu se vším co k tomu patří si schováváme až na velké výročí, které bude za pět let a bude to už 150-tka. Výroční valnou hromadu zahájil starosta sboru P. Milan Knébl a poté následovala velmi poutavá přednáška p. Mudr. Zdenka Jodase, který ve stručnosti shrnul historii sboru. Po této části velitel sboru Oldřich Laufke ocenil některé členy za jejich činnost čestnými uznáními a vyznamenáními, které navrhl výbor SDH . Pak už následovala volná zábava, kterou nám zpříjemnila živá hudba a oslavu jsme zakončili až v ranních hodinách následujícího dne.

Je moc hezké, že i po tolika letech si dokážeme připomenout výročí založení a že stále udržujeme tradici sboru dobrovolných hasičů v našem městě. Není moc organizací, které se mohou pochlubit takovouto dlouhou historií.

                Výročí sboru nebylo jedinou významnou událostí v roce 2012. Určitě mi dáte za pravdu, že neméně významným počinem bylo udělení nejvyššího ocenění dobrovolného hasiče, které lze dosáhnout a to je čestný titul ,,Zasloužilý hasič“. Tohoto ocenění se po dlouholeté činnosti u sboru dostalo bývalému veliteli sboru, panu Zdeňkovi Knéblovi. Vyznamenání mu předal osobně starosta sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka p. Ing. Richter na zámku v Přibyslavi. Za celý sbor panu Knéblovi moc gratuluji.

                  Dalšího velkého úspěchu pro náš sbor se podařilo dosáhnout přihlášením do celostátní soutěže o nejlepší jednotku SDH a nejlepší sbor dobrovolných hasičů, kterou vyhlásila pro celou republiku společnost RWE.

     Dobrovolní hasiči soutěžili ve dvou kategoriích a pěti oblastech. V prvním kole vybírala finalisty odborná porota. O konečném pořadí nakonec rozhodla široká veřejnost prostřednictvím SMS a internetového hlasování.

Z Liberecka se do této soutěže dostal Sbor dobrovolných hasičů z Českého Dubu. Ti byli zařazeni do oblasti východních Čech a soutěžili s akcí svých hasiček nazvanou Kalendář 2012 pro dobrý skutek. Českodubské hasičky inspirované filmem "Holky z kalendáře", nafotily již počtvrté svůj kalendář. Výtěžek z prodeje šel tentokrát na  vozík postiženého syna hasičky z jiného sboru.

Celkově se umístily ve své oblasti na 2. místě se 186 hlasy. Tímto umístěním vyhrály pro sbor 30 000 KČ, za které byly nakoupeny soutěžní hadice a krásné pracovní uniformy pro českodubské hasičky, které se o tuto výhru zasloužily nejvíce.

               

 Abychom mohli pořádat oslavy, soutěže, různé kulturní akce, výchovu mladých hasičů a hlavně zabezpečit činnost jednotky SDH města Český Dub, tak k tomu potřebujeme nejenom chuť k této činnosti ale i nějaký plán a výbor SDH,který tuto veškerou činnost řídí. V roce 2012 byl jako minulé roky 11cti členný. 

  Scházel se pravidelně 1x za měsíc a pracoval podle plánu činnosti a operativně zajišťoval potřeby naší organizace, kolektivů mládeže a podílel se na zajištění činnosti výjezdové jednotky SDH města Č. Dub. Výbor dále zajišťoval plnění úkolů, které zadává Výkonný Výbor okresního sdružení hasičů, především aktivy velitelů a starostů  Českodubska   a  podílel se při organizování odborné přípravy našich velitelů, strojníků a členů výjezdové jednotky.

           Sbor také v uplynulém roce zajišťoval činnost okrskového výboru, sborů dobrovolných hasičů našeho hasebního obvodu.

 

Činnost mládeže, dorostu a dospělých je uvedenov sekci DRUŽSTVA       


Rozhodčí

V našem sboru působí jako rozhodčí s příslušnou kvalifikací pánové Jiří Bulíř, Aleš Kneř, Miloslav Dostál, Olda Laufke, Vladimír Dostál, Martin Ressl, Michal Seman a slečny Radka Ježková a Jana Svitáková. Každým rokem přibývá počet pohárů a hasičských soutěží, na které nás na doporučení „Rady rozhodčích“ pořadatelé zvou. My z kapacitních důvodů jsme nuceni některé z těchto akcí odmítnout.

 V  únoru proběhla druhá část zkoušky rozhodčího mládežnických soutěží  II. stupně v Liberci. Tuto zkoušku na rozhodčího složila Jana Svitáková – tehdy ještě Markovská.

Ve dnech 30. 3. – 1. 4. 2012 proběhlo školení rozhodčích mládežnických soutěží a rozhodčích požárního sportu v hotelu Krakonošovo zátiší v Poniklé a zkoušky nových rozhodčích II. stupně. Zkoušku rozhodčího požárního sportu složil Michal Seman.

Ve dnech 17. – 18. listopadu 2012 v hotelu v Přibyslavi proběhlo školení rozhodčích mládežnických soutěží a zkoušky nových rozhodčích I. stupně. Aleš Kneř úspěšně obhájil kvalifikaci I. stupně a zkoušku rozhodčího I. stupně složil Miloslav Dostál.       

 

Zpráva o činnosti prevence

 V oblasti prevence jsme se i v tomto roce podíleli na zajištění požární bezpečnosti na kulturních, společenských a zábavních akcích. Naši členové vykonávali požární dozory například na čarodějnicích, bugrfestu, maškarním bále či vánočních trzích. V červnu proběhla exkurse a ukázka techniky v naší zbrojnici pro malé dětičky z mateřské školy v Českém Dubu a v červenci jsme si jeli, jako každý rok popovídat s dětmi v dětském táboře na Šoubarkách. Zároveň jsme jim i předvedli naší techniku a dovednosti. V září se v naší zbrojnici konala přednáška pro ZŠ Český Dub, na které byli žáci prvních až šestých tříd seznámeni nejen s naší technikou a materiálem, ale i s riziky vzniku požáru, jeho předcházení,  správnému ohlášení a chování v krizových situacích. Beseda se konala pár dní po námětovém cvičení na naší základní školu, takže žáčci byli plni dojmů z tohoto zážitku.

Dále se preventisté našeho sboru a okrsku zúčastnili semináře zaměřeného tentokrát na téma zjišťování příčin požáru a pomoc vyšetřovatelům, kontroly obchodních center, nouzových osvětlení a únikových cest, kontroly stánkového prodeje a používání propan-butanu při této činnosti a na kulturních akcích, nechybělo samozřejmě i každoroční ověření znalostí.

  Společně s preventivou okrsku Jirkou Hessem děkuji všem hasičům, kteří obětovali svůj volný čas a byli nápomocni na těchto akcích.

 

 

                                           ÚSEK REPRESE

JSDH města Český Dub likvidovala v roce 2012 celkem 67 událostí.

Mezi výjezdy byli většinou TP,jako odstraňování stromů z komunikací, úniky provozních náplní vozidel na silnici, pomoc policii ČR a ZZSLK a občanům města při otevírání bytů, pomoci při likvidaci obtížného hmyzu,který ohrožoval spoluobčany apod. Zhruba čtvrtina celkových výjezdů pak byla na zásahy u dopravních nehod a stejné množství připadlo na výjezdy k likvidacím požárů.

Samozřejmě nechyběli ani plané výjezdy, kdy jednotka nenalezla místo události, třeba tím, že ohlašovatel špatně nadiktoval místo, nebo se prostě jen nepřesvědčil,jestli se opravdu jedná o událost u které je potřeba hasiče.  Konkrétní výpis všech událostí kde byla naše jednotka je ( v příloze) na každém stole.

                     Všechny naše výjezdy proběhly v časové normě a v potřebném počtu zasahujících hasičů. Zásahy byly provedeny vždy zodpovědně, ukázněně a na dobré odborné úrovni.

 U dvou zásahů došlo ke zranění našeho hasiče!!! V obou případech se jednalo o lehčí zranění, které si ovšem vyžádalo ošetření ZZS

 

U všech událostí jsme použily naší techniku a to podle požadavků operačního střediska HZS LK .

  Nemalá pozornost byla také věnována využití a nasazení naší techniky při různých technických pomocích pro naše město, okolní obce a spoluobčany.

Mytí koupaliště

Mytí komunikací

Proplachování kanalizace po výstavbě na Žižkově

Dovoz vody pro filmaře na Sychrov

Dovoz užitkové vody do dětského tábora na Šoubarkách

Odstranění havarijního stavu na střeše sokolovny na Proseči p.J

Spolupráce při tlakování a revizi vysokotlakých ventilů na plynovodu v okolí Českého Dubu

Účast v záchranném teamu na rallye Legend

Technická pomoc při čištění komínu v Agro Bílá

Kácení stromů

Stavění vatry na čarodějnice. Atd.

 

      Podle plánu odborné přípravy jsme i v minulém roce věnovali nemálo volného času při proškolování členů výjezdové jednotky, především v bezpečnosti práce, první pomoci při dopravních nehodách, zásadách při zdolávání požáru. Dále jsme absolvovali  výcvik s IDP v polygonu  v Jablonci n.Nisou

Řidiči-strojníci absolvovali školení řidičů vozidel s výstražným zařízením.

Tomáš Rybalo absolvoval kurz ,,Technika JSDH“

            V rámci zvýšení akceschopnosti a odbornosti jsme se zúčastnili taktického cvičení pod vedením HZSLK na simulovaný požár v základní škole zde v Českém Dubu s evakuací a záchranou dětí a učitelského sboru.

08. 12. 2012 jsme měli celookrskové školení strojníků a velitelů Jednotek SDH zaměřené hlavně na nebezpečí a způsoby zasahování při různých mimořádných událostech.

 

                                 ZPRÁVA O STAVU TECHNIKY

Ve výbavě jednotky je momentálně pět vozidel

CAS 24 Š706 RTHP,  CAS 32 TATRA 815, AZ30 MAN, DA 12 AVIA a VEA Škoda Fábia

Všechna naše vozidla jsou v dobrém technickém  stavu odpovídající jejich stáří, některých vozidel byly v uplynulém roce nutné nějaké opravy. Je to hlavně vozidlo Avia DA 12 a CAS 24 Š706.Naopak CAS 32 Tatra 815 je ve velice dobré kondici a nový žebřík AZ30  MAN  je hasiči opečováván, jako malé miminko.

 Jinak všechna vozidla prošla technickou kontrolou bez větších problémů.

   K technickému vybavení jednotky mimo stávajícího vybavení v roce 2012 přibyla motorová rozbrušovací pila Dolmar 40cm, rozkládací nosítka scoop ram a vakuová matrace. Tyto věci byli pořízeni z dotace FPO. Na který poskytl LK 60% a město Český dub zbylých 40% Dále bylo do vybavení jednotky pořízeno speciální nářadí na otevírání bytů a kukla na likvidaci obtížného hmyzu.

Naopak jsme při jednom zásahu přišli o nastavovací žebřík v hodnotě 20000kč na který spadl štít při požáru domu na Rovni a pak jsme přišli, nebo vlivem posledního velkého požáru ve fi.CDS Holding (AOZ) byly zničeny 3 zásahové obleky, 2xrukavice, 2x boty a jedna ruční radiostanice. Pak nám tento požár ještě vzal několik hadic,,c“, celkem za cca 100 000 Kč V roce 2013 budeme muset tyto věci dokoupit, abychom mohli zase bezpečně zasahovat.

              Naše vozidla najezdila v uplynulém roce celkem 8573 km, odpracovala 184 Mh a spotřebovala 1998 l nafty a 631 l benzinu. Z toho byl vydán benzin pro SDH našeho okrsku Sobákov 38 l BA95, Libič 40l BA95.

 

AZ30 MAN 906 km 297 litrů NM  34Mh

CAS 32 T815     837 km 1036 litrů NM 41 Mh

CAS 24 Š706     592 km      431 litrů NM   53 Mh

DA 12 AVIA     1438 km    234 litrů NM   

VEA FABIA      4800 km    392 litrů BA 95 

Agregáty ve vozidlech (motorové pily,elektrocentrály,pož čerpadla )

                            56 Mh   161 litrů BA 95 

Naši strojníci se starají o techniku pečlivě každý měsíc, díky tomu je stále v  provozu schopném stavu.          

Nezapomněli jsme ani na údržbu a zvelebování naší zbrojnice a výcvikového areálu na    “Šibeničáku“.

Ve zbrojnici jsme hned na začátku roku provedli rekonstrukci klubovny, kde se vyměnil nábytek, kuchyňská linka. Položilo se nové linoleum a udělali jsme nové poličky pro poháry a medaile včetně velké vitríny na náš historický prapor. V šatně mezi klubovnou a garážemi jsme strhli staré lino a položili novou keramickou dlažbu. Všechny místnosti v zázemí jsme vymalovali. Na toto jsme získali grant od hejtmana LK, takže část nákladů jsme ušetřili.

V první polovině roku jsme se ještě pustili do garáží. Nechali jsme udělat nový povrch na podlahy, který by měl vydržet velké zatížení. Dále jsme udělali nový rozvod vzduchu, včetně zapojení nového kompresoru a nový rozvod udržování baterií ve vozidlech. Jelikož je ve zbrojnici stále více cenných věcí, tak jsme nechali nainstalovat elektronické zabezpečovací zařízení, které nám střeží všechny místnosti, včetně garáží. Povedla se vymalovat celá přední garáž. Bohužel už nám nestačily síly na vymalování zadní garáže. Ale to doufám doladíme v roce 2013.

 S naší technikou jsme se zúčastnili i různých výstav a výročí Sborů

Ukázka techniky na HZSLK stanice LBC při setkání bývalých příslušníků a zaměstnanců sboru

Ukázka techniky Výročí HZS Kolín

Ukázka techniky výročí SDH Lomnice nad Popelkou

Ukázka techniky dětský tábor Elitex

Ukázka techniky výročí SDH Libíč

                 V uplynulém roce byla veškerá činnost  SDH a jednotky financována z vlastních prostředků a z rozpočtu Města Český Dub. Dále několika grantů poskytnutých Libereckým krajem a městem Český Dub. Od HZS LK jsme dostali proplaceny náklady na zásahy mimo náš hasební obvod.

             Když jsem u financování sboru a jednotky, tak samozřejmě nesmím zapomenout na  sponzory- těmi v roce 2012 byli:           

,fi. ASANO,fi ZODIAK, fi.RADEKO, fi HPQ Č.Dub,samozřejmě také Město Č. Dub, pan Meduna z Podhory a další, kteří se podíleli většinou poskytnutím materiálu na opravy vozidel, zapůjčením techniky na úpravu cvičiště,umožnili nám čerpat čistou vodu do našich cisteren z vlastního vodojemu, dále nám poskytli několik menších i větších  darů pro naše malé soptíky a věcné ceny do soutěží.

Oproti předešlým rokům se seznam sponzorů zmenšil, je to samozřejmě dané ekonomickou situací v ČR ale i přes to bych chtěl všem moc poděkovat za jejich jakoukoliv pomoc. A budeme doufat, že jim nadále nebude lhostejná naše činnost a budou k nám vstřícní.

 

                          KULTURNÍ A SPOLEČENSKÁ ČINNOST

 Hasiči našeho sboru a jejich drahé polovičky včetně dětí se mimo běžné práce dokážou i pobavit. Zorganizovali nebo se účastnili mnoha společenských a kulturních akcí. A nebylo jich málo:

 

 

  1. 1. 2012 – Přivítání roku 2012, náměstí a hasičská zbrojnice Český Dub

  1. 1. 2012 – Novoroční výstup na Čertovu zeď, pořádal SDH Smržov

  1. 1. 2012 – Novoroční výstup na Ještěd SDH Český Dub  

20. 1. 2012 – Naše výroční valná hromada, hasičská zbrojnice Český Dub

17. 2. 2012 – Hasičský bál v kulturním domě ve Všelibicích, pořádal SDH                       Všelibice

10.3.2012 – prezentace fi. Tupperware

23. 3. 2012 – Vítání jara a oslava narozenin  Mirky Markovské, Jany Markovské, Báry Tomášové a Jitky Jóriové, HZČD     

30. 3. – 31. 3. 2012 – Noc s Andersenem – děti, hasičská zbrojnice Český Dub

30. 4. 2012 – Akce čarodějnice, vatra+průvod+občerstvení, Šibeniční vrch Č.D.

  1. 5. 2012 – Slavnostní otevření nové budovy, Německo – Seifhennersdorf

  5. 5. 2012 – Oslavy  150. let založení  dobrovolných hasič. sborů města Liberce

  5. 5. 2012 – Výstava hasičské historie a současnosti SDH Rozstání

  12. 5. 2012 – Pochod Krajem Karoliny Světlé, Podještědí

  9. 6. 2012 – Svatba  Jana Housová + Martin Štaigl, Hora Matky Boží, Králíky

  9. 6. 2012 – Oslavy 140. let založení SDH Lomnice nad Popelkou,

                      HZ Lomnice n.P

  1. 9. 2012 – Oslavy 130. let založení SDH Libíč a Bohumileč,

                      Dům hasičů v Libíči

  7. 9. 2012 – Oslavy 145. let založení SDH Český Dub, hasičská zbrojnice Č.D.

22. 9. 2012 – Svatba Jana Markovská + Martin Sviták, Radnice a HZ Č. Dub

27.10.2012 – Setkání pořadatelů soutěže Noc pod Ještědem, restaurace

                      v Javorníku, vyhodnocení soutěže a občerstvení

  8.11.2012 – Ocenění „Zasloužilý hasič“ převzal náš dlouholetý člen                       

                      Zdeněk Knébl, Přibyslav

  8.11.2012 – Vyhodnocení soutěže RWE Dobrovolný hasiči roku 2012, Brno  

                      Byl udělen  v kategorii Sbory dobr. hasičů za oblast východ Čech,

                      „Diplom za  2. místo“ SDH Český Dub za kalendář pro rok 2012,  

                      který nafotily naše ženy

  3.11.2012 – Oslava  50. narozenin člena sboru Mudr. Zdenka Jodase, HZ Č. Dub

31.12.2012 – Oslava Silvestra, hasičská zbrojnice a náměstí Český Dub

 

 

 

V  tomto roce oslavili životní výročí tito členové našeho sboru:

 

                    Kneřová    Eva      50. let

                    MUDr. Jodas Zdeněk – 50. let

               Spinková  Marie    55. let

               Jiránková   Marie – 60. let                              

               Nesvačil Jaroslav – 60. let

               Kupec   Václav      65. let                                            

               Hozák  Květoslav – 70. let

 

 

Na konci roku 2012 měl náš sbor v Českém Dubu  124. členů. Z toho 59. mužů, 42. žen  a  23. dětí do 18. let.

 

                                  AKTIVITA ČLENŮ SDH

 Zásahy, údržba techniky,výstroje,výzbroje, úklid hasičské zbrojnice a jejího okolí a soutěžní činnost našich družstev včetně našich nejmladších, přípravy na různé akce atd. stojí hasiče nemálo volného času . Svědčí o tom údaje v prezenční knize přepočítané na

Odpracované hodiny:

Schůzky Děti+dorost- vedoucí                                              702,0 hod

                                  - mládež                                             1253,0 hod

Soutěže děti+dorost                                                               722,0 hod

Soutěže dospělí vč.tréninků                                                 2319,5 hod

Schůze výboru                                                                        410,0 hod.

Kulturní a společenské akce+ přípravy                                3623,0 hod

Chod a údržba pož. zbrojnice a okolí                                   2379,5 hod.

Z toho rek.klub….1414,5 hod cca 6lidí

Oprava podlahy….246,0  hod cca 5 lidí

Rozvod vzduchu…..86,0 hod  cca 2.5 člověka

EZZ+dobíjení……15,5  hod  cca  1,2 člověka

Ostatní brigády….617,5 hod cca 3 lidi

Školení  + výcvik JPO,vč.kond.jízd                                       608,0 hod

Údržba techniky,výzbroje,výstroje,opravy,                            420,0 hod

Údržba vodních zdrojů                                                              99,5 hod

Techn.pomoci a ukázky techniky                                            290,5 hod

Represe(zásahy, plané poplachy)                                           1389,5 hod

Z toho 454 odpr.hod tj. cca30hod. zásahu/15hasičů v

 CDS Holding

 

Celkem                                                                                 14 216,5 hod.

 
  

Na závěr této stručné zprávy o činnosti našeho sboru a jednotky děkuji všem,kteří  přiložili ,,ruku k dílu“.

 Myslím si, že naše činnost je záslužná a stojí to za to i když je to hodně náročné. J Dále děkuji všem ostatním členům, že se aspoň občas přijdou s námi pobavit a pořád mají tu hasičinu rádi. Sponzorům za to že na nás nezapomněli, zastupitelům města a Lib.Kraje za vstřícnost při našich požadavcích, HZS za pomoc při organizování odborné přípravy a při opravách a vybavování techniky.

                  Zároveň Vám všem, přeji hodně štěstí, zdraví  a lásky v roce  2013

 

                                                                    Laufke Oldřich

   Velitel sboru dobrovolných hasičů Český Dub                                                                               

O celkem jeden milion korun soutěžily se svými zásahy a akcemi jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky v dvoukolové soutěži RWE Dobrovolní hasiči 2012. S oceněním a finančním darem odjelo ve čtvrtek 8. listopadu 2012 z Brna ze slavnostního vyhlášení třicet nejlepších. Vítězové ve všech oblastech si odnesli 50.000 korun, hasiči na druhých místech získali 30.000 korun a ocenění na třetích místech obdrželi 20.000 korun. Vyhrané peníze můžou hasiči podle pravidel soutěže použít na obnovu techniky nebo k preventivním akcím požární ochrany.

 

 

Dobrovolní hasiči soutěžili ve dvou kategoriích a pěti oblastech. V prvním kole vybírala finalisty odborná porota. O konečném pořadí nakonec rozhodla široká veřejnost prostřednictvím SMS a internetového hlasování.

 

Z Liberecka se do této soutěže dostal Sbor dobrovolných hasičů z Českého Dubu. Ti byli zařazeni do oblasti východních Čech a soutěžili s akcí svých hasiček nazvanou Kalendář 2012 pro dobrý skutek. Českodubské hasičky inspirované filmem "Holky z kalendáře", nafotily již počtvrté svůj kalendář. Výtěžek z prodeje šel tentokrát na elektrický vozík postiženého syna hasičky z jiného sboru.

Celkově se umístily ve své oblasti na 2. místě se 186 hlasy.

 

FOTO

 

 

KALENDÁŘ A SOUTĚŽ RWE DOBROVOLNÍ HASIČI

Pá 2.listopadu 2012

 

Nedávno jsme Vás požádali o hlasování v soutěži RWE DOBROVOLNÍ HASIČI a my jsme dostali úžasný email . Postoupili jsme do FINÁLE a Mirka, Kačí a Radka jedou 8. listopadu převzít cenu do Brna.
Pokud máte zájem, můžete vše online sledovat na níže uvedeném odkazu :-)
Slavnostní večer začíná od 17 hodin.

Milí příznivci soutěže Dobrovolní hasiči roku 2012, v tuto chvíli finalisté dokončují a posílají podklady, které zpracujeme do kratičkých medailonků, které budou promítány během slavnostního vyhlášení. To bude vysíláno a živě přenášeno http://www.hasici150.tv/

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS PODPOŘILI :-)

Exkurze ZŠ Český Dub

Út 25.září 2012

V úterý 25. září proběhla exkurze ZŠ Český Dub  - I. stupně v hasičské zbrojnici. Exkurze byla spojená s preventivní výchovou.


FOTO

Soutěž RWE

Po 10.září 2012

Hezký večer,

SDH Český Dub se účastní soutěže RWE Dobrovolní hasiči roku 2012.

Dnes jsme se dozvěděli, že jsme s naším Kalendářem Hasiček postoupili do úžšího výběru.

Rádi bychom chtěli Vás požádat o hlasování na http://moravskehospodarstvi.cz/website/others/hasici2012/hlasovani/sbory/dobrovolni-2012-sbory-vychod-cech/

Stačí hlasovat emailem. Na email přijde potvrzovací kód, potvrdíte a hotovo. Děkujeme

Pokud je to možné, pošlete tuto zprávu dále. Pokud jsme někoho obtěžovali, tak se omlouváme

HASIČI ČESKÝ DUB
www.sdh-ceskydub.cz

<< previous 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 next >>

SDH Český Dub

Sbor dobrovolných hasiči © 2010