22.03.2020

Důležité informace * od hasičů naleznete ZDE * od Města Český Dub ZDE  

22.03.2020

Mnozí se ptáte, co se u nás tak dlouho děje  v hasičárně se rekonstruuje a buduje A co to bude? Nebojte, brzy se to dozvíte

02.03.2020

Pokud se přeci jen rozhodnete pálit klestí, prosíme o zaregistrování na této webové adrese https://paleni.izscr.cz/ Děkujeme velmi pěkně  

29.02.2020

Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty (např. květináče, zahradní nábytek) které mohou v důsledku větru ohrožova

more...

24.02.2020

Ufoukanou noc prořízl třikrát za noc zvuk sirény na hasičské zbrojnici. Zrovna to se stalo, při poslední tlakové níži, kterou přinesla Julie, terčem kritiky obyvatel bydlících v blí

more...

Fires  RSS

DN 1xOA, náraz do stromu, mezi Podhorou a Buřínskem

Po 25.června 2018 09:30 - 10:30

 Naše jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T 815 k dopravní nehodě dodávky po nárazu do stromu a násedně do sloupu elektrického vedení na silnici č.II/277  mezi Podhorou a Buřínskem směr Mnichovo Hradiště. Na místě zasahovala naše jednotka společně se ZZS LK a Jednotkou HZS Turnov. Naštěstí nebylo potřeba vyprošťovat řidiče. Z vozidla se dostal sám a pouze s lehkým zraněním. Při nehodě došlo k poškození betonového sloupu, proto byla na místo povolána oi poruchová služba energetiky. Místo bylo předáno policii ČR a jednotky se vrátily zpět na své základny.

FOTO

TP odstr.neb.stavu.Spadlý strom v drátech el.vedení, Č.Dub

Čt 21.června 2018 17:41 - 21:15

 Jednotka vyjela po velkém větru na odtsranění nebezpečného stavu - spadlého stromu v drátech elektrického vedení, kde hrozil pád stromu na komunikaci. Místo bylo v Soboticích  naproti STK ( bývalé pekárny). Jednotka nejdříve zabezpečila místo a následně prostřednictvím operačního střediska hasičů na místo povolala poruchovou službu energetiky. Bohužel se tou dobou prohnala i zbytkem kraje velká bouřka a energetika neměla žádného volného technika pro vypnutí, tak jednotka na místě musela povoilat Policii ČR, která urgovala nutnost vypnutí el. vedení. po příjezdu poruchové služby energetiky a vypnutí vedení provedla jednotka postupné odřezání stromu a odstranila tím nebezepčí, které hrozilo. Řezání jsme prováděli z AZ 30. Potom se jednotka vrátila na základnu.

TP Likvidace obtížného hmyzu

Ne 17.června 2018 10:18 - 11:15

 Jednotka byla vyslána na likvidaci včelího roje na dětském hřišti za školou v Českém Dubu. Po příjezdu bylo zjištěno, že roj je rozlítaný a nebylo možné jej odchytit. VZ si na místo povolal předsedu včelařů p. Moravce se kterým celou situaci konzultoval. Nakonec bylo dohodnuto, že roj , který postupně zalezl do zdi přilehlé garáže odeberou včelaři pomocí svých prostředků. Jednotka se tedy vrátila na svou základnu. 

DN motorkáře se zraněním , silnice na Ještěd , Hoř. Paseky

Po 11.června 2018 19:18 - 20:00

 Naše jednotka tentokrát vyjela s vozidly TA Ford Ranger a CAS 32 T 815 k dopravníé nehodě motorkáře se zraněním  v serpentýnách na silnici mezi Semerinkem a Výpřeží vHořeních Pasekách. Na místo jednotka dorazila až po ZZS LK  a jednotce HZS Liberec.Po dohodě s VZ byla na místě jednotka jako záloha a pak se vrátila zpět na svou základnu. Na místo se dostavila i jednotka SDH Osečná, která se taky po dohodě s VZ vrátila zpět na svou základnu.

FOTO

Požár stodoly- Padouchov 13

Ne 10.června 2018 16:31 - 18:15

 Jednotka vyjela s vozidly CAS 32 T815 a AZ 30 na žádost operačního střediska HZS LK k požáru stodoly u rodinného domu do obce Padouchov. Na místo jsme dorazili společně s jednotkou z Proseče pod Ještědem. Bylo utvořeno dopravní cvedení s rozdělovačem a jeden útočný proud. Průzkumem bylo zjištěno, že se jednalo o požár ve stodole u rodinného domu pravděpodobně způsobený úderem blesku. Před příjezdem jednotky prováděli hašení sousedi pomocí hasícího přístroje a zahradní hadice. Tím zabránili rozšíření požáru na celou stodolu. Naši hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích, protože prostory uvnitř stodoly byly zcela zakouřené splodinami hoření. Společně s hasiči z Proseče se povedlo vynést a tím i zachránit několik kusů drůbeže. Po lokalizaci a odvětrání prostor jsme jetšě zkontrolovali místo termokamerou , aby se vyloučila púřítomnost skrytých ohnisek. Když byl požár likvidován, tak bylo místo předáno majiteli a jednotky se vrátily zpět na základny. 

FOTO

TP odstr.neb.stavu. Spadlý strom na komunikaci , Hoř. Starý Dub

So 9.června 2018 19:52 - 20:20

Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela k odstranění stromu z komunikace v Hořením Starém Dubu. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jednalo o spadlou větev na komunikaci. Jednotka provedla odstrranění a vrátila se zpět na základnu. Bylo to už podruhé ve Starém Dubu co stačilo , aby oznamovatel vylezl z auta a větev odhodil. Místo toho zbytečně vyjížděli hasiči !!! 

DN motorkáře se zraněním,Hrubý Lesnov

So 2.června 2018 20:07 - 21:10

Ještě jsme neměli uklizené vozidla z předchozího výjezdu a už jsme jeli znovu . Tentokrát se jednalo o dopravní nehodu motorkáře v Hrubém Lesnově na místní komunikaci u bývalého kravína. Na místo společně s námi vyjížděla i Zdravotní záchranná služba z Českého Dubu a Letecká záchranná služba z Liberce protože se jednalo o nehodu se zraněním. Naše jednotka na místo dorazila společně se ZZS LK a prováděla spolupráci při ošetřování zraněné osoby. Po stabilizaci pomohla s transportem zraněného řidiče do vrtulníku  LZS LK. Na místo se dostavila i jednotka HZS Mnichovo Hradiště, která se po dohodě s VZ vrátila zpět na svou základnu. Naše jednotka místo předala Policii ČR a vrátila se taky na svou základnu.

FOTO

DN 1x OA na střeše, silnice III/2787 Český Dub -Bílá

So 2.června 2018 17:40 - 19:59

Druhý výjezd v jednom dni byl k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo na střeše na silnici III/2787 mezi Soboticemi a Bílou. Jednotka vyjela s vozidly TA Ford Ranger a CAS 32 T815. Na místě provedla zajištění místa a protipožární opatření. Společně s naší jednotkou zasahovala jednotka HZS Liberec a Zdravotní záchranná služba. Řidič utrpěl lehké zranění.  Do zdokumentování nehody Policií ČR prováděla naše jednotka řízení provozu  a následně úklid komunikace po dopravní nehodě. Pak se vrátila zpět na základnu.

FOTO

TP Likvidace obtížného hmyzu, Loukovičky 28

So 2.června 2018 07:00 - 08:30

Jednotka vyjela s vozidlem AZ 30 MAN ( žebřík) k likvidaci obtížného hmyzu do Loukoviček č.p. 28. Pomocí sprejů na hmyz a vysavače provedla likvidaci obtížného hmyzu, který ohrožoval obyvatelku domu. 

FOTO 

TP odstr.neb.stavu. Spadlý strom na komunikaci ,Hořen Starý Dub

Pá 1.června 2018 20:56 - 21:30

Sotva jsme uklidili všechny věci po dětském dni, tak naše jednotka vyjížděla s vozidlem TA Ford Ranger k odstranění spadflého stromu z komunikace do lokality Hoření Starý Dub. Na místě jsme provedli odstranění stromu bez použití motorové pily  a zprůjezdnili celou vozovku. Myslím, že to samé mohl provést i řidič, který událost nahlašoval a nemusel k tomu volat hasiče! Poslední dobou to vypadá, že lidi už neumí sami něco řešit. Jednotka se pak vrátila na základnu

FOTO

Požár lesa- Korce u Dubé, okr. Česká Lípa

St 30.května 2018 17:00 - 23:00

 Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidlem CAS 32 T815 k velkému lesnímu požáru do katastru obce Korce u Dubé , okres Česká Lípa. Na místě naše jednotka vystřídala již zasahující hasiče a prováděla hašení . S cisternou jsme prováděli kyvadlovou dopravu vody z cca 4km vzdálené obce Nedamov. Strojník i hasiči si přišli na své, jelikož místo požáru bylo v těžko dostupném terénu. Na základnu jsme se vrátili ve 23 hodin .

FOTO

Únik NL na komunikaci, silnice II/278 před Hodkovicemi

Út 29.května 2018 16:32 - 17:30

 Na výzvu operačního střediska HZS LK naše jednotka vyjela k úniku NL na komunikaci. Na místě bylo zjištěno, že se jednalo o únik oleje z osobního vozidla po technické závadě na motoru. Místo se nacházelo u křižovatky ke Žďárku na silnici II/278 před Hodkovicemi. Jednotkla provedla zasypání oleje sorbentem a místo předala správci komunikace. Potom se vrátila zpět na základnu.

Záchrana osoby z výšky,Paraglidista - Proseč pod Ještědem

Ne 27.května 2018 12:43 - 15:30

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly TA Ford Ranger a CAS 32 T815 k záchraně spadlého paraglidisty, který zůstal na viset na stromě ve výšce cca 25m . Společně s naší jednotkou zároveň vyjížděla i jednotka SDH Proseč p.J. a jednotka HZS Liberec s lezeckým družstvem. Jednotky nejdříve musely spadlého paraglidistu najít. Ten se nakonec nacházel cca 200m pod startovacím místem pro paraglidisty ,,Rašovka"  Místo leží na hřebenu mezi Hlubockým hřbetem a Rašovským hřbetem na Proseči p.J.. Potom co jsme se dostali k místu byla zahájena záchrana paraglidisty. Lezecké družstvo z Liberce provedlo výstup po stromě pomocí specialních prostředků a následně byla osoba spuštěna na zem. Na místě nebyla potřeba zdravotní záchranná služba , protože nedošlo ke zranění. Celou dobu s námi paraglidista komunikoval. Nakonec se všichni vrátili na své základny.  

Planý poplach - Požár - Knihovna Český Dub

Pá 25.května 2018 08:44 - 00:00

Naší jednotce byl vyhlášený poplach - požár v knihovně ul. Kostelní, Český Dub. Ještě před výjezdem , byla jednotka odvolána, protože se jednalo o planý poplach ( vadné čidlo). 

DN 2x OA bez zraněnní, silnice III/2787 Petrašovice

Čt 24.května 2018 07:59 - 09:15

Jednotka vyjela v ranních hodinách s CAS 32 T815 k dopravní nehodě dvou vozidel do Petrašovic. Při příjezdu se ukázalo, že nehoda byla ještě před Petrašovicemi na silnici III/2787. Naše jednotka provedla zabezpečení místa a protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění pouze unikly provozní náplně s vozidel (olej, nafta atd.) Hasiči provedli zasypání těchto kapalin sorbentem a vrátili se na základnu. Společně s naší jednotkou na místě zasahovala jednotka HZS Liberec. 

FOTO

DN OA a Dodávky se zraněním, Javorník

Po 30.dubna 2018 09:38 - 11:15

 Na čarodejnice ( 30.4.2018) vyjížděla naše jednotka hned dopoledne. A to k dopravní nehodě osobního auta s dodávkou v obci Javorník - Horka. Na místo jsme vyjeli s vozidly TA FORD Ranger a  CAS 32 T 815. Na místě byla naše jednotka jako první složka IZS. Hasiči provedli nejprve zajištění místa . Průzkumem bylo zjištěno, že v obou vozidlech byly celkem tři zraněné osoby. Jednotka poskytla zraněným osobám první předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS LK předala zraněné do péče záchranářů. Bylo provedeno i protipožární opatření u obou vozidel. Na žádost Policie ČR po zdokumentování místa jednotka provedla odtažení vozidel mimo komunikaci a tím ji zprůjezdnila. Pak už jsme se vrátili zpátky na základnu a pokračovali v přípravách na večerní rej čarodejnic 

FOTO

TP- záchreana osoby,otevření bytu v DPS Český Dubbytu

Út 24.dubna 2018 18:46 - 19:15

Jednotka vyjela po vyhlášení poplachu s vozidly TA FORD Ranger a AZ 30 MAN k záchraně osoby do DPS v Českém Dubu. Po příjezdu na místo jsme společně s pečovatelkou otevřeli byt ve třetím patře, kde byla za dveřmi obyvatelka bytu , která upadla a nemohla se zvednout. Nebyla zraněná, ani si na nic nestěžovala.  Pani jsme pomohli na ,,nohy" a předali ji do péče pečovatelky. Potom jsme se vrátili zpět na základnu.

TP - otevření bytu, tekoucí voda , Mírové Sídliště 73, Č. Dub

Ne 15.dubna 2018 12:14 - 12:45

Jednotka vyjela s vozidly Ford Ranger a CAS 32 k otevření bytu na Mírovém Sídlišti č.p. 73. Z bytu ve třetím patře protekla do bytu ve druhém patře voda a nikdo neotvíral. Bylo podezření, že je majitelka bytu zraněná.  Na výzvu veklitele zásahu majitelka bytu otevřela . byla zjištěna závada na odpadu ze dřezu. Paní byla poučena, místo bylo předáno Policii ČR a naše jednotka se vrátila zpět na základnu

Požár louky - Hrubý Lesnov

Út 10.dubna 2018 15:24 - 17:00

Naše jednootka vyjela už podruhé v jeden den na požár louky. tentokrát do Hrubého Lesnova. K požáru vyjely obě naše cisterny. Foukal silný vítr a byl předpoklad rychlého šíření požáru. Při příjezdu na místě zasahovali místní občani, kteří se snažili požár utlumit pomocí lopat. Naše jednotka požár llokalizovala a později i likvidovala pomocí dvou proudů z CAS. Na místo se dostavila i jednotka HZS Mnichovo Hradiště a místní jednotka SDH Všelibice. Obě byly ponechány na místě po dobu zásahu, jako zálohy. Po likvidaci požáru se všechny jednotky vrátily  na své základny

FOTO

Požár ĺouky , Světlá pod Ještědem

Út 10.dubna 2018 13:16 - 14:15

Tentokrát vyjela jnaše jednotka k požáru louky na Světlou pod Ještědem, kde měla hořet plocha okolo 40 tis m2. Nakonec se ukázalo, že to bylo cca 50 x 50 m. Na místě už zasahovala místní jednotka SDH Rozstání, která měla vše pod kontrolou. Naše jednotka společně s jednotkou HZS Liberec byla na místě jako záloha. Po likvidaci požáru se vrátila zpět na základnu

<< previous 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 next >>

SDH Český Dub

Sbor dobrovolných hasiči © 2010